Barbara Nowak chce wysyłać uczniów na front? Apeluje o powszechne szkolenie obronne

Fot. FB Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty

Zdaniem Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty wszyscy uczniowie powinni przejść szkolenie obronne. Wcześniej przekonywała, że śmierć przez rozstrzelanie 17-letniej "Inki" było w rzeczywistości "triumfem polskiej myśli niepodległościowej oraz wielkim sukcesem edukacji Polaków". - Trzeba być podłym, żeby wojnę wykorzystywać do leczenia swoich małych żałosnych kompleksów i problemów - komentują internauci.

Dziś w nocy doszło do zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy przekazało pierwsze informacje o osobach, które zginęły w wyniku ataku, wśród kilkunastu ofiar jest 17-latek.

Wojna za naszą wschodnią granicą stała się dla małopolskiej kurator oświaty kolejnym powodem do zamieszczenia w internecie tweeta.

"Dziś, z jeszcze większą dumą i wdzięcznością patrzę na szkoły, klasy mundurowe w Małopolsce - napisała kuratorka. I dalej:
“Świadomi swoich obowiązków wobec Ojczyzny powinni być wszyscy młodzi ludzie. Czas na powszechne szkolenie obronne uczniów. Koniec z odwracaniem uwagi młodych niszczącymi ideologiami”.

Czym są dla Nowak “niszczące ideologie”? To oczywiście gender i LGBT, przed którymi dzielnie broni uczniów od początku swojego urzędowania.

Na wpis kuratorki szybko zareagowali internauci.

“Zakompleksiona i zaszufladkowana w patriarchalnym modelu rodziny, religijna kurator nie omieszkała o ideologii wspomnieć. Na wschodzie Ukrainy giną ludzie, ale ideologia…” - napisał jeden z nich.

“Trzeba być podłym żeby wojnę wykorzystywać do leczenia swoich małych żałosnych kompleksów i problemów”.

“Rozumiem, że pani pierwsza pójdzie na front ze sztandarem w ręku? Martwi mnie trochę fascynacja prawicy do posyłania swoich dzieci na śmierć, no ale cóż”.

To nie pierwszy tego rodzaju kontrowersyjny wpis Nowak. W sierpniu ubiegłego roku kuratorka uczestniczyła w uroczystościach związanych z rocznicą śmierci Danuty Siedzikówny, zamordowanej przez komunistyczną bezpiekę sanitariuszki, znanej pod pseudonimem "Inka". Na Twitterze zamieściła kilka zdjęć z wydarzenia i napisała:

"Śmierć przez rozstrzelanie młodziutkiej DANUTY SIEDZIKÓWNY, to w rzeczywistości triumf polskiej myśli niepodległościowej, wielki sukces edukacji Polaków, także tych niepełnoletnich. W Parku Jordana w Krakowie uczniowie XXV LO i dorośli. Razem wypełniamy Polski testament INKI".

Ta z "gorszego sortu"
24.02.2022 19:15
Oczywiście powinno być "pani BN"
Ta z "gorszego sortu"