Mąż małopolskiej kurator oświaty nie będzie już dyrektorem szkoły

21.07.2022

Mąż małopolskiej kurator oświaty nie będzie już dyrektorem szkoły Ryszard Nowak, mąż małopolskiej kurator oświaty nie będzie już kierował XII LO w Krakowie. Po 30 latach odchodzi z fotela dyrektora.

Śladami Legend. Rodzinna wyprawa do Kopalni Soli w Wieliczce

20.07.2022

Śladami Legend. Rodzinna wyprawa do Kopalni Soli w Wieliczce Wycieczka do Wieliczki to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, to również prawdziwe spotkanie z historią, legendami i tradycjami górniczymi. Niezwykłe wrażenia potęgowane przebywaniem ponad 100 metrów pod ziemią pozostają na długo w pamięci turystów, zarówno dorosłych jak i dzieci.  Kopalnia Soli „Wieliczka” to nasze narodowe dziedzictwo , miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy, a także pokazać je najbliższym.

10-latek był więziony w piwnicy przez matkę

21.07.2022

10-latek był więziony w piwnicy przez matkę Dziesięciolatek z Otwocka był wyzywany i zamykany w piwnicy przez własną matkę. Za znęcania się ze szczególnym okrucieństwem grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

W Warszawie niemal 2,4 tys. uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Co dalej?

20.07.2022

W Warszawie niemal 2,4 tys. uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Co dalej? Warszawskie szkoły ogłosiły dziś wyniki rekrutacji. Jak informuje stołeczny ratusz w naborze wzięło udział 29 772 kandydatów. 2371 nie dostało się do żadnej szkoły. W Krakowie liczba uczniów odesłanych z kwitkiem była znacznie większa.

To tych nauczycieli brakuje najbardziej. Prawdziwy dramat!

20.07.2022

To tych nauczycieli brakuje najbardziej. Prawdziwy dramat! Oferują bonus 500 zł na start, kuszą prywatną opieką medyczną i darmowymi obiadami, zapewniają ubezpieczenie, kartę multisport, a nawet własny budżet na zakup materiałów dydaktycznych. A i tak coraz trudniej znaleźć im osobę chętną do pracy.

Rekrutacyjny pogrom w Krakowie. Tak źle jeszcze nigdy nie było

19.07.2022

Rekrutacyjny pogrom w Krakowie. Tak źle jeszcze nigdy nie było W Krakowie 2636 uczniów nie dostało się do żadnej wybranej przez siebie szkoły średniej. Miasto radzi im teraz, by spróbowali swoich sił w technikach i szkołach branżowych, w których nadal jest ponad 800 wolnych miejsc.

16.07.2022

Lekarka opublikowała w sieci drastyczne zdjęcia dzieci. Chce przestrzec innych rodziców Krakowska lekarka opublikowała w sieci drastyczne zdjęcia dzieci cierpiących z powodu powikłań po przejściu z pozoru niegroźnej choroby wieku dziecięcego. W ostatnim czasie na oddział krakowskiego szpitala trafiło już kilkadziesięcioro małych pacjentów w ciężkim stanie.

10.07.2022

Dlaczego wszystko jest tak idiotycznie urządzone? O absurdach rekrutacji do szkół średnich - Z asady rekrutacji są teraz bardzo przyjazne dla każdego ucznia - twierdzi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty. - Wczoraj młody chłopak, dziecko jeszcze, kandydat do szkoły zapytał mnie, dlaczego wszystko jest tak idiotycznie urządzone. Takiego prostego pytania najwyraźniej nie stawiają sobie dorośli urzędnicy - zauważa z kolei Paweł Lęcki, nauczyciel w sopockim LO.

Energylandia. Wakacyjne wyjazdy pełne frajdy!

08.07.2022

Energylandia. Wakacyjne wyjazdy pełne frajdy! Wakacje to niepowtarzalny i wyjątkowy okres. Często wiąże się on z koloniami i obozami, na których każde dziecko, starsze czy młodsze, przeżywa niesamowite chwile! Są to wspomnienia, zabawa i zawierane przyjaźnie, które często zostają na całe życie! Czas wakacyjny, bez względu na to, ile trwa, warto dobrze zaplanować, aby każda chwila była przepełniona radością i wspomnieniami! A jeśli o radości, zabawie i wspomnieniach mowa, to mowa o Energylandii, Największym Rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce, który zawróci w głowie mnogością atrakcji! Przeczytaj i sprawdź co czeka na Ciebie i Twoich bliskich w Parku roller coasterów nr. 1 w Europie!

08.07.2022

W Katolickim Liceum ani jeden uczeń nie zdał matury. Jak tłumaczą się nauczyciele? W Katolickim Liceum w Tomaszowie Mazowieckim w tym roku do matury przystąpiło 12 uczniów. Żaden z nich nie zaliczył egzaminu, tylko 5 osób ma jeszcze szansę na poprawkę w sierpniu. - Polegli głównie na matematyce - mówi w rozmowie z “Miastem Pociech” wicedyrektorka szkoły. Jak tłumaczy przyczyny tak dotkliwej porażki?