10.08.2020

“Niezrozumiała decyzja” w sprawie wodnego placu zabaw w Krakowie. Został uruchomiony i zdemontowany Pierwszy w Krakowie wodny plac zabaw, który powstał w Parku Jordana jest już po odbiorze. Zamontowane właśnie urządzenia zostaną jednak jutro zdjęte i na rok trafią do magazynu. Mieszkańcom trudno jest zrozumieć tę decyzję.

Szpital Narutowicza wstrzymał przyjmowanie dzieci. Powód?

10.08.2020

Szpital Narutowicza wstrzymał przyjmowanie dzieci. Powód? Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza w Krakowie do odwołania zawiesił przyjęcia pacjentów na Oddział Dziecięcy. To drugi odział – obok Położnictwa i Ginekologii z Onkologią – który w tej chwili zmienił sposób funkcjonowania w związku z koronawirusem, który pojawił się w placówce.

Czego nie widzisz? Lato w Teatrze Cricoteka

23.07.2020

Czego nie widzisz? Lato w Teatrze Cricoteka Cricoteka już po raz czwarty organizuje wakacyjne półkolonie w ramach programu Lato w Teatrze. W dniach 20 lipca – 1 sierpnia dzieci w wieku 8-12 lat biorą udział w warsztatach na pograniczu różnych dyscyplin artystycznych. W tym roku pod hasłem: Czego nie widzisz?

W tych szkołach niemal nikt nie chce się uczyć

21.07.2020

W tych szkołach niemal nikt nie chce się uczyć Trwa rekrutacja do szkół średnich. Dziś pokazujemy szkoły, które cieszą się najmniejszym zainteresowaniem uczniów.

Jak aktywować bon turystyczny? Znamy szczegóły programu

20.07.2020

Jak aktywować bon turystyczny? Znamy szczegóły programu Bon turystyczny będzie można aktywować wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dobra wiadomość jest taka, że chcąc skorzystać z bonu nie musimy składać żadnego wniosku.

Wiemy, które krakowskie szkoły średnie są w tym roku najbardziej oblegane

20.07.2020

Wiemy, które krakowskie szkoły średnie są w tym roku najbardziej oblegane Trwa rekrutacja do szkół średnich. Zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć dopiero 19 sierpnia. Już teraz wiadomo jednak, które krakowskie szkoły cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów.

16.07.2020

Edukacja domowa: prezydent Duda i posłowie PiS chcą zmieniać przepisy, które wprowadził rząd PiS Grupa posłów PiS, wspierana przez prezydenta Andrzeja Dudę, przygotowała projekt ustawy dotyczący edukacji domowej. Chcą zniesienia ograniczeń prawnych i finansowych, które kilka lat temu wprowadził sam... rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Covid-19. Czy kąpiel w basenie jest bezpieczna?

16.07.2020

Covid-19. Czy kąpiel w basenie jest bezpieczna? Koronawirus nie rozprzestrzenia się przez wodę, dlatego spokojnie można wrócić do korzystania z basenów - przekonują przedstawiciele Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

Uczniowie z tych 10 gmin dzięki wyborom prezydenckim pojadą na wycieczkę

15.07.2020

Uczniowie z tych 10 gmin dzięki wyborom prezydenckim pojadą na wycieczkę 10 małopolskich gmin, których mieszkańcy najchętniej wzięli udział w drugiej turze wyborów prezydenckich otrzyma bony o wartości 50 tys. zł na wycieczki szkolne dla uczniów.

Nauczyciel został pobity, bo stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny

15.07.2020

Nauczyciel został pobity, bo stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny Założone dwa szwy na głowie i podejrzenie wstrząśnienia mózgu - tak zakończyła się próba obrony czarnoskórego mężczyzny przed rasistowskim atakiem.