To musi je…ć! Znany nauczyciel nie przebiera w słowach

18.09.2022

To musi je…ć! Znany nauczyciel nie przebiera w słowach Marcin Zaród, Nauczyciel Roku 2013 opublikował w sieci zdjęcie rozdartego tornistra. "Dobijamy te dzieci" - napisał.

Barbara Nowak zamiast przeprosić nauczycieli, kpi w mediach społecznościowych

16.09.2022

Barbara Nowak zamiast przeprosić nauczycieli, kpi w mediach społecznościowych Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty ma przeprosić Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz nauczycieli za sugerowanie, że to oni stali za alarmami bombowymi w czasie matury 2019 roku oraz za oskarżenia o próbę destabilizacji państwa polskiego i wzorowanie się na systemach totalitarnych.

15.09.2022

Związkowcy apelują do nauczycieli: dbajcie o zdrowie. To może oznaczać poważne kłopoty w szkołach Nauczyciele szykują się do walki o wyższe wynagrodzenia. Związki zawodowe utworzyły wspólny komitet protestacyjny i zaapelowały do nauczycieli: Dbajcie o własne zdrowie! To może oznaczać poważne kłopoty w szkołach.

Ile powinna trwać “godzina czarnkowa”? Mamy stanowisko resortu edukacji

30.08.2022

Ile powinna trwać “godzina czarnkowa”? Mamy stanowisko resortu edukacji Od września do szkół wracają godziny karciane. Nauczyciele zastanawiają się, ile dodatkowego czasu będą musieli poświęcić uczniom lub ich rodzicom. Mamy stanowisko resortu edukacji w tej sprawie.

29.08.2022

Barbara Nowak skontrolowała szkoły sióstr prezentek. Znalazła dwie nieprawidłowości Na wniosek posła Macieja Gduli Barbara Nowak przeprowadziła w czasie wakacji kontrole w placówkach oświatowych prowadzonych przez siostry prezentki i doszukała się dwóch nieprawidłowości.

25.08.2022

Te KRAKOWSKIE szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego w 2022 roku TYLKO U NAS.   Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z j. angielskiego,  przeprowadzonego w maju 2022 roku.

23.08.2022

Te KRAKOWSKIE szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z MATEMATYKI w 2022 roku TYLKO U NAS.   Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki  przeprowadzonego w maju 2022 roku.

Wracają godziny karciane! Prezydent podpisał ustawę

12.08.2022

Wracają godziny karciane! Prezydent podpisał ustawę Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą zmiany w Karcie Nauczyciela. Nauczyciele wchodzący do zawodu otrzymają podwyżkę. Ci starsi będą musieli pracować więcej za takie samo wynagrodzenie.

12.08.2022

Dyrektorka szkoły pozywa Barbarę Nowak. Chce 100 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych Dyrektorka krakowskiej podstawówki, która w czasie strajku nauczycieli miała problem ze zorganizowaniem egzaminu, a do szkoły przyszła z plakietką pomarańczowego wykrzyknika i krytykowała rząd za nieudaną reformę edukacji właśnie została wyrzucona z pracy. Teraz będzie domagać się od małopolskiej kurator oświaty wypłaty 100 tys. zł za straty moralne i zdrowotne.

Dni Otwarte w krakowskim Przedszkolu Groszki przy al. 29 Listopada 32

12.08.2022

Dni Otwarte w krakowskim Przedszkolu Groszki przy al. 29 Listopada 32 Przedszkole Groszki otwiera od września nowy oddział "Rogatka" przy al. 29 Listopada 32 w Krakowie. Już dziś zapraszamy na Dni Otwarte. Odbędą się one 18 i 19 sierpnia (godz. 15-18), 20 sierpnia (godz. 10-13), a także 25 i 26 sierpnia (godz. 15-18) oraz 27 sierpnia (godz. 10-13).  .