02.02.2021

Szczepienia nauczycieli już w przyszłym tygodniu, ale najmniej skutecznym preparatem Nauczyciele są oburzeni zapowiedziami rządu, który chce ich szczepić preparatem firmy AstraZeneca. Twierdzą, że ta szczepionka jest mniej skuteczna i gorzej przebadana. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada, że jeśli uczący nie zostaną zaszczepieni najlepszym dostępnym na rynku preparatem to będzie im odradzać powrót do nauki stacjonarnej.

Zdalne nauczanie: włączona kamera to jak siedzenie na krześle?

01.02.2021

Zdalne nauczanie: włączona kamera to jak siedzenie na krześle? Coraz więcej nauczycieli wymaga od uczniów, by w czasie lekcji mieli włączone kamerki. - Czy to zgodne z prawem? - zapytali rodzice jednej ze szkół na Śląsku. - W polskim prawie nie ma również zapisu, że uczeń na lekcji ma siedzieć na krześle, a nie pod krzesłem. A jednak wszyscy siedzą na krzesłach - usłyszeli w odpowiedzi.

Hoteli i stoków nie można otworzyć, bo trwa zdalne nauczanie

29.01.2021

Hoteli i stoków nie można otworzyć, bo trwa zdalne nauczanie Hotele i stoki narciarskie nie mogą zostać otwarte bo istnieje "poważna obawa, że nagle wszystkie dzieci zaczną się uczyć z hoteli".

Emerytowana nauczycielka otrzymała niesamowite wsparcie

29.01.2021

Emerytowana nauczycielka otrzymała niesamowite wsparcie Chcieli zebrać 6 tys. złotych, mają już ponad 35 tys. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla emerytowanej nauczycielki z Lublina. Już wiadomo, że udało się znaleźć dla niej nowe mieszkanie. – Jak to? Będę mieć kuchnię? Ja w życiu nie miałam samodzielnej kuchni. Zawsze była wspólna – mówi Grażyna Maciążek w “Dzienniku Wschodnim”, który rozpoczął akcję zbierania funduszy dla nauczycielki.

28.01.2021

Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Jest taka szansa - mówi minister zdrowia Nauczanie zdalne potrwa co najmniej do połowy lutego. Rząd nie zdecydował się otworzyć szkół dla starszych uczniów. Otwarte mają zostać jedynie galerie handlowe i muzea. Minister zdrowia stwierdził dziś, że jest szansa na powrót wszystkich uczniów do szkół jeszcze przed wakacjami.

Kraków przetestuje wszystkich nauczycieli. To uspokoi także rodziców?

28.01.2021

Kraków przetestuje wszystkich nauczycieli. To uspokoi także rodziców?  Kraków sfinansuje testy na obecność przeciwciał koronawirusa wszystkim nauczycielom z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych oraz opiekunom w żłobkach.- Mam nadzieję, że badania zwiększą poczucie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli - mówi prezydent Jacek Majchrowski.

Organizacja lekcji na terenie szkoły nie będzie już obowiązkiem dyrektora

27.01.2021

Organizacja lekcji na terenie szkoły nie będzie już obowiązkiem dyrektora Niespełna 1 proc. uczniów uczestniczy obecnie w lekcjach stacjonarnych na terenie szkół, bo w domach nie mają warunków do zdalnej edukacji. Mimo to minister oświaty zmienia rozporządzenie, żeby - jak tłumaczy - ukrócić nadużycia, choć jeszcze rano przekonywał, że przepis, który na to pozwala jest dobry, bo zapobiega wykluczeniu uczniów z edukacji.

Licealiści "oswajają" depresję: Tę chorobę musimy zrozumieć, by jej uniknąć

27.01.2021

Licealiści - Pomoc zawsze można znaleźć, tylko trzeba jej poszukać - uważają krakowscy licealiści, którzy w ramach międzynarodowej olimpiady „Zwolnieni z teorii” przygotowali projekt pod tytułem „Depresja społeczeństwa”. Uczniowie przeprowadzają wywiady z ekspertami, dzielą się opiniami, dyskutują o zaburzeniach psychicznych.

Nauczyciel z renomowanego krakowskiego liceum potrzebuje pomocy

27.01.2021

Nauczyciel z renomowanego krakowskiego liceum potrzebuje pomocy Dariusz Pasieka, nauczycieli z V LO w Krakowie walczy z bardzo ciężką chorobą. W listopadzie ubiegłego roku zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Rodzina i przyjaciele apelują o wsparcie.

27.01.2021

Minister edukacji ma nadzieję na powrót uczniów. Minister zdrowia nie rekomenduje otwierania szkół Minister edukacji ma nadzieję, że starsi uczniowie wrócą na lekcje jeszcze w lutym. Minister zdrowia “absolutnie nie rekomenduje dalszego otwierania szkół” i zapowiada kolejne testy dla nauczycieli.