12.02.2021

Rodzice dziękują ministrowi za konsultacje dla uczniów? Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę Rząd nie rezygnuje ze zdalnego nauczania, które ma potrwać przynajmniej do końca lutego. A co z maturzystami i ósmoklasistami, którzy już w maju będą musieli przystąpić do egzaminów? - Oni już pracują w trybie “hybrydowym swoistym”  - przekonuje Przemysław Czarnek, minister edukacji. Czy rzeczywiście tak jest?

11.02.2021

Kurator Nowak zamieszka z mężem wśród zieleni na nowym osiedlu wybudowanym przez miasto? Kurator Barbara Nowak i jej mąż w zamian za wyprowadzenie się ze szkolnego lokalu otrzymali od miasta mieszkanie komunalne. Prawdopodobnie zamieszkają na nowo wybudowanym osiedlu przy ul. Wańkowicza . - Państwo Nowakowie mieli prawo do tego mieszkania, jak każdy będący w ich sytuacji. Tak stanowią przepisy. W naszym interesie było, żeby wyprowadzili się ze szkolnego lokalu  - mówi wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider.

Starsi nauczyciele też dostaną szczepionkę AstraZeneca?

11.02.2021

Starsi nauczyciele też dostaną szczepionkę AstraZeneca? 268 tysięcy nauczycieli zgłosiło się do szczepień. To 65 proc. uprawnionych. W przyszłym tygodniu ruszają kolejne zapisy. Być może do tego czasu Rada Medyczna zdecyduje, że szczepionką AstraZeneca zostaną zaszczepieni również nauczyciele po sześćdziesiątce.

10.02.2021

Jeśli nauczyciele nie zostaną zaszczepieni, to może być problem z ich powrotem do pracy [ROZMOWA] "Paniczny strach przed zachorowaniem też jest powodem uzyskania zwolnienia lekarskiego. Jeżeli ktoś ma 60 lat, cukrzycę i inne choroby przewlekłe, a do tego jest otyły, to wcale się dziwię, że będzie robił wszystko, żeby nie wrócić do stacjonarnego nauczania w szkole, w której uczy się 1000 uczniów, klasy liczą po ponad 30 osób, a o zachowaniu reżimu sanitarnego można jedynie pomarzyć" - mówi w rozmowie z nami Dariusz Martynowicz, nauczyciel języka polskiego w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener.

Kurator Barbara Nowak i jej mąż otrzymali od miasta nowe mieszkanie

09.02.2021

Kurator Barbara Nowak i jej mąż otrzymali od miasta nowe mieszkanie Kurator Barbara Nowak i jej mąż w końcu doczekali się mieszkania o “odpowiednim standardzie”. Jak informuje nas krakowski magistrat, w zamian za opuszczenie szkolnego lokalu Nowakowie otrzymali mieszkanie zamienne.

Stu nauczycieli zakażonych koronawirusem. Badanie trwa nadal

09.02.2021

Stu nauczycieli zakażonych koronawirusem. Badanie trwa nadal Do tej pory koronawirusa wykryto u ok. 100 przetestowanych nauczycieli. Rządowa akcja testowania potrwa do 12 lutego. Uczący niechętnie biorą w niej udział.

Nauczyciele nie chcą testów na COVID. Rządowy eksperyment może nie wypalić

08.02.2021

Nauczyciele nie chcą testów na COVID. Rządowy eksperyment może nie wypalić Nauczyciele nie chcą testów na obecność koronawirusa, woleliby sprawdzić, czy przechodzili już chorobę. Takie badania obiecał krakowskim nauczycielom prezydent Jacek Majchrowski, ale właśnie wycofał się z tej obietnicy.

05.02.2021

Na pewno nie zaszczepię sią szczepionką, którą zaproponowano nauczycielom [ROZMOWA] W przyszłym tygodniu rusza akcja szczepień nauczycieli i pracowników żłobków. Choć minister edukacji twierdzi, że przyspieszenie szczepień tej grupy zawodowej to jego zasługa, prawda jest taka, że do Polski ma trafić milion dawek preparatu, którego - z uwagi na brak odpowiednich badań - nie można podać osobom po 60. roku życia, ani też pacjentom z chorobami przewlekłymi. Preparat wykazuje też mniejszą skuteczność w porównaniu z innymi dostępnymi w Polsce szczepionkami. Dlatego minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień poinformował, że szczepionki AstraZeneca trafią do nauczycieli, którzy mają mniej niż 60 lat. W środowisku zawrzało. Sławomir Broniarz, szef ZNP na swoim twitterze napisał: “Żądamy skutecznej szczepionki a nie eksperymentowania na nauczycielach i pracownikach oświaty !! Którą szczepionką szczepił się rząd?”. Później Broniarz nieco złagodził swoje stanowisko, zapewniając, że nie deprecjonuje żadnej szczepionki, ale wątpliwości wśród nauczycieli pozostały.

05.02.2021

Jest zapowiedź w sprawie szczepień dla pracowników szkół i przedszkoli, którzy nie są nauczycielami W przyszłym tygodniu rusza akcja szczepień nauczycieli oraz opiekunów w żłobkach. Do programu nie zostali zakwalifikowani niepedagogiczni pracownicy szkół i przedszkoli, którzy również na co dzień mają kontakt z dziećmi. Czy to się zmieni?

04.02.2021

Nie wszyscy nauczyciele otrzymają szczepionkę. Co z pozostałymi pracownikami szkół? W przyszły piątek mają rozpocząć się szczepienia nauczycieli oraz opiekunów w żłobkach. Z możliwości zaszczepienia się będą mogli skorzystać jedynie ci nauczyciele, którzy pracują stacjonarnie i mają mniej niż 60 lat. Program nie przewiduje natomiast szczepienia pozostałych pracowników szkół i przedszkoli.