Nowy ranking. Szkoły, w których dzieci najczęściej się uśmiechają

08.03.2021

Nowy ranking. Szkoły, w których dzieci najczęściej się uśmiechają Rodzice wybierając szkołę dla swojego dziecka często kierują się rankingami stworzonymi na podstawie wyników egzaminów. - To dlatego, że nikt nam nie dał innego wskaźnika - mówi psycholog Wojciech Herra i proponuje stworzenie całkiem nowego rankingu szkół - na podstawie liczby uśmiechów.

Nauka hybrydowa w dwóch województwach. Co to oznacza?

05.03.2021

Nauka hybrydowa w dwóch województwach. Co to oznacza? Od 15 marca nauka w klasach I-III szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim będzie prowadzona w trybie hybrydowym. Dyrektorzy szkół mają tydzień na podjęcie decyzji, jak będą wyglądać zajęcia w ich placówkach.

Minister edukacji wyciągnie dzieci z domu, ale dopiero we wrześniu

05.03.2021

Minister edukacji wyciągnie dzieci z domu, ale dopiero we wrześniu Zapowiadany od kilku tygodni program walki z otyłością i poprawy kondycji fizycznej dzieci ruszy dopiero w przyszłym roku szkolnym. Nie będą mogli w nim jednak uczestniczyć wszyscy uczniowie. Pieniądze na zajęcia dodatkowe trafią tylko do tych szkół, których nauczyciele wezmą udział w jednodniowym szkoleniu.

05.03.2021

Kraków przetestuje uczniów na obecność przeciwciał koronawirusa. W sieci burza: Łapy precz od dzieci Kraków przebada 500 dzieci z klas I-III na obecność przeciwciał koronawirusa. To nowy pomysł radnego prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków Łukasza Wantucha, na który już zgodził się urząd miasta. - Kto odniesie największą korzyść z badań? Dziadkowie - zauważa radny.

04.03.2021

Pandemia na próbnej maturze z matematyki. Poziom jak na sprawdzianie w podstawówce? Niejeden maturzysta pewnie uśmiechnął się pod nosem czytając treść jednego z zadań na próbnej maturze z matematyki. Autorzy arkusza nawiązali do trwającej pandemii i słusznie zwrócili uwagę, że ceny artykułów ochrony osobistej poszybowały w górę. Z kolei nauczyciele i internauci zwrócili uwagę na inny problem.

03.03.2021

Połowa szkół nie przystąpiła do próbnej matury. Czy majowe egzaminy odbędą się zgodnie z planem? Dziś ruszyły próbne egzaminy maturalne. Arkusze przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna zgodnie z nowymi ministerialnymi wytycznymi. Na przeprowadzenie próby zdecydowało się tylko 50 proc. szkół w kraju. Czy majowe terminy egzaminów są zagrożone?

Krakowski radny przetestował nauczycieli i znalazł winnych pandemii

03.03.2021

Krakowski radny przetestował nauczycieli i znalazł winnych pandemii Nie ma szans, aby dzieci wróciły do szkoły w tym roku, bo to one są "super-roznosicielami" wirusa - obwieścił w mediach społecznościowych krakowski radny Łukasz Wantuch.

02.03.2021

Czy ktoś rozumie, dlaczego nauczyciele akademiccy mają być szczepieni przed resztą społeczeństwa? “Czy ktoś rozumie, dlaczego nauczyciele akademiccy mają być szczepieni przed resztą społeczeństwa?” - takie pytanie zadał na swoim FB wykładowca z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pytanie nie jest pozbawione sensu biorąc pod uwagę, że uczelnie mają być zamknięte aż do października, a z programu szczepień właśnie wypadli ci, którzy już teraz na co dzień zajmują się dziećmi w szkołach i przedszkolach.

02.03.2021

Upokarzające dodatki motywacyjne. Ile nauczyciel musi zrobić, żeby zasłużyć na swoją złotówkę? W tym roku nauczyciele z Rybnika mają otrzymywać dodatki motywacyjne do pensji w wysokości… 1 zł. Urząd miasta tłumaczy to brakiem pieniędzy w miejskiej kasie, ale także tym, że w czasie zdalnego nauczania nauczyciele mają mniej pracy. Z taką argumentacją nie zgadzają się związkowcy i pokazują, ile nauczyciel musi zrobić, żeby zasłużyć na swoją złotówkę.

W tym roku nie będzie równej walki o miejsce w szkole średniej

01.03.2021

W tym roku nie będzie równej walki o miejsce w szkole średniej Z powodu kwarantanny uczniowie tracą szansę na udział w olimpiadach i konkursach, a wraz z nią przepadają dodatkowe punkty rekrutacyjne. W tym roku możemy zapomnieć o równej walce o miejsce w szkole średniej. Czy w związku z tym, powinno się zrezygnować z dodatkowego premiowania uczestników konkursów?