07.04.2021

Zmarł 15-latek zakażony koronawirusem. Minister zdrowia zapowiada szczepienia dzieci Nie żyje chłopiec, który trzy tygodnie temu trafił w ciężkim stanie do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu z objawami typowymi dla zakażenia koronawirusem: kaszlem, gorączką i dusznościami.

07.04.2021

Szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do 18 kwietnia. Potem nauka hybrydowa? Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną szkoły, przedszkola i żłobki mają być zamknięte co najmniej do 18 kwietnia. Kiedy dzieci wrócą do normalnej nauki?

06.04.2021

Radził nauczycielom, jak zachować się po szczepieniach, teraz będzie musiał się z tego tłumaczyć Doktor Bartosz Fiałek został wezwany do złożenia wyjaśnień przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej za swoje wypowiedzi dotyczące szczepień, które adresował do nauczycieli. Ci stanęli teraz w obronie lekarza. - Apelujemy do ministrów Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka o interwencję w tej sprawie. Panowie mogliby zauważyć, że dr Fiałek wykonał za nich kawał dobrej roboty, wyręczył ich w popularyzowaniu wiedzy o szczepieniach oraz wyjaśnianiu pojawiających się wątpliwości - napisali przedstawiciele grupy Protest z Wykrzyknikiem.

01.04.2021

Sprawdźmy, ile te dzieci jeszcze wytrzymają! Apel o zmiany na egzaminie ósmoklasistów Rodzice i nauczyciele domagają się zmian w przyszłorocznym egzaminie ósmoklasistów. Ministerstwo edukacji od miesięcy “analizuje temat”.

30.03.2021

Maseczki na egzaminach i kwarantanna dla zdających. Jest decyzja rządu w tej sprawie Maturzyści i ósmoklasisty oraz pilnujący ich nauczyciele nie będą musieli mieć założonych maseczek podczas egzaminów. Jest tylko jeden warunek. Rząd podjął też decyzję w sprawie kwarantanny osób przystępujących do majowych egzaminów.

30.03.2021

Żłobki i przedszkola zamknięte na niby. Sprawdź, kto może przyprowadzić do nich swoje dziecko Od poniedziałku żłobki i przedszkola są zamknięte, ale i tak muszą pracować. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem mają zapewniać opiekę dzieciom medyków, nauczycieli, pracowników domów pomocy społecznej i wielu innym. Wystarczy, że jeden z rodziców dziecka zadeklaruje, że pracuje w miejscu wymienionym w rozporządzeniu. Podobne zasady mają obowiązywać w klasach I-III.

29.03.2021

Jak uczyć zdalnie trzyletnie dzieci? I co z 500 plus dla nauczycieli w przedszkolach? Od dziś zamknięte są nie tylko szkoły, ale i przedszkola. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem zajęcia mają być tam prowadzone “z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. W sieci nauczyciele zastanawiają się, jak poprowadzić takie zajęcia z maluchami, a ZNP przypomina, że wychowawcy przedszkolni nie otrzymali dofinansowania do zakupu sprzętu komputerowego.

W żłobkach i przedszkolach nie ma zachorowań, ale trzeba je zamknąć. Dlaczego?

25.03.2021

W żłobkach i przedszkolach nie ma zachorowań, ale trzeba je zamknąć. Dlaczego? Od poniedziałku zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Opieka będzie przysługiwać wyłącznie dzieciom medyków i pracowników innych służb walczących z pandemią.

Kraina Uśmiechu: pełni pasji nauczyciele i kreatywni absolwenci

24.03.2021

Kraina Uśmiechu: pełni pasji nauczyciele i kreatywni absolwenci Niepubliczne Przedszkole “Kraina Uśmiechu” to zdaniem czytelników portalu miastopociech.pl najlepsze krakowskie przedszkole niepubliczne.

23.03.2021

Jest bardzo prawdopodobne, że matura nie odbędzie się w maju. Chyba że po trupach  Ministerstwo edukacji upiera się, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z planem w majowym terminie. Zdaniem nauczyciela Dariusza Chętkowskiego, jest bardzo prawdopodobne, że matura nie odbędzie się w maju, bo będzie to niemożliwe z powodu pandemii. “Ja nie chcę, aby egzaminy odbyły się po moim trupie. Dlatego zakładam, że w maju, podobnie jak rok temu, egzaminów może nie być albo też czeka nas jeszcze inna niespodzianka - napisał Chętkowski w tygodniku “Polityka”.