Szkoły mogą już oceniać i testować. Ministerstwo zmieniło wytyczne

25.05.2021

Szkoły mogą już oceniać i testować. Ministerstwo zmieniło wytyczne Skończyło się ulgowe traktowanie uczniów, którzy po miesiącach spędzonych przed komputerem wrócili do nauki stacjonarnej. Minister edukacji niespodziewanie zmienił wytyczne, którymi powinni kierować się nauczyciele.

Dzień Dziecka w Serenadzie

03.06.2021

Dzień Dziecka w Serenadzie    W sobotę (05.06) Centrum Serenada zaprasza do siebie najmłodszych. Na odwiedzających czekają liczne animacje, malowanie buziek, modelowanie balonów czy pokazy baniek XXL. A dla łasuchów przygotowano przepyszną wata cukrowa i popcorn oraz wypełniony po brzegi słodkościami Wawel Truck. Wszystkie przewidziane atrakcje w tym dniu będą darmowe. Zapraszamy!

24.05.2021

Ministerstwo rozdało ponad 8 milionów złotych. Najwięcej poszło na obchody Narodowego Dnia Życia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach tegorocznej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!” przyznało dofinansowanie 33 organizacjom pozarządowym na łączną kwotę 8,4 mln złotych. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 560 tys. zł, otrzyma Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

Policzyli, ile nauczyciele stracą na podniesieniu prestiżu zawodu

21.05.2021

Policzyli, ile nauczyciele stracą na podniesieniu prestiżu zawodu Minister edukacji szykuje zmiany warunków pracy i płacy nauczycieli. Twierdzi, że dzięki temu uczący zyskają prestiż i po kilkaset złotych miesięcznie. Związki zawodowe są innego zdania. Oświata Polska obliczyła, że nauczyciele zamiast otrzymać podwyżki będą zarabiać mniej.

Rodzic zarzuca szkole pedofilię. Liceum szykuje pozew. Poszło o listę lektur

20.05.2021

Rodzic zarzuca szkole pedofilię. Liceum szykuje pozew. Poszło o listę lektur Resort edukacji “pilnie wyjaśnia” sprawę rekrutacji do 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie . Chodzi o listę lektur, na podstawie których przeprowadza się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami do szkoły. Zdaniem jednego z rodziców to “pedofilia”. Szkoła zapowiada pozew sądowy.

Muzeum Krakowa. Zajęcia edukacyjne w Wieży Ratuszowej i Rynku Podziemnym

19.05.2021

Muzeum Krakowa. Zajęcia edukacyjne w Wieży Ratuszowej i Rynku Podziemnym Muzeum Krakowa z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowało  ofertę zajęć  i spacerów dostosowanych do  wieku uczestników i ich zainteresowań. Wszystkie zajecia wpisują się w podstawę programową realizowaną w szkole.

Razem na Błonia. W ten weekend zapraszamy na Święto Rodziny Krakowskiej

18.05.2021

Razem na Błonia. W ten weekend zapraszamy na Święto Rodziny Krakowskiej Trzy dni wspólnego świętowania, inicjatywy kulturalne i sportowe, aktywności rekreacyjne, tematy dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego, pokazy, przypomnienie o różnych formach pomocy oferowanych przez miasto, a do tego mnóstwo atrakcji przygotowanych dla krakowian w różnym wieku przez miejskie instytucje oraz partnerów – wszystko to znajdziemy w programie Święta Rodziny Krakowskiej, które odbędzie się w dniach 21-23 maja.

Szczepienia licealistów coraz bliżej. Wiemy, jaką szczepionkę dostaną

14.05.2021

Szczepienia licealistów coraz bliżej. Wiemy, jaką szczepionkę dostaną Ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób od 16. roku życia. Rejestracja rozpocznie się 17 maja, ale już od niedzieli będzie można pobrać i wypełnić specjalny kwestionariusz.

14.05.2021

Dagmara Rucińska: Nie nazywajmy tego, co proponuje minister podwyżkami [ROZMOWA] Rozmowa z Dagmarą Rucińską, prezeską Niezależnego Związku Zawodowego OŚWIATA POLSKA, który powstał w listopadzie 2020 roku “na fali niezgody i niezadowolenia pracowników oświaty i samorządowców z powodu degradacji profesji nauczyciela, pogarszających się warunków pracy i płacy pracowników oświaty, a tym samym degradacji oświaty”.

Rodzice mają dość zdalnego nauczania, żądają gwarancji od dyrektorów szkół

13.05.2021

Rodzice mają dość zdalnego nauczania, żądają gwarancji od dyrektorów szkół Rodzice żądają, by nauka w przyszłym roku szkolnym była prowadzona w trybie stacjonarnym. - Nigdy więcej zdalnego nauczania! - apelują. Pisma w tej sprawie otrzymali dziś dyrektorzy szkół w 50 polskich miastach. Dlaczego właśnie oni? - Dyrektor ma możliwość, by szkoła działała normalnie, nawet jeśli rząd uzna, że powinna być zamknięta - tłumaczy inicjator akcji.