Groźny pożar przedszkola w Czyżynach. Trzy osoby poszkodowane

16.12.2019

Groźny pożar przedszkola w Czyżynach. Trzy osoby poszkodowane Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze, który wybuchł dziś w przedszkolu znajdującym ię w budynku wielorodzinnym przy ul. Sołtysowskiej.

16.12.2019

Mąż małopolskiej kurator czeka na mieszkanie o odpowiednim standardzie [ROZMOWA] Ryszard Nowak, dyrektor nowohuckiego XII LO, a prywatnie mąż małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak od 27 lat jest najemcą ponad 50-metrowego mieszkania położonego w budynku szkoły, którą kieruje. W tym roku postanowił się wyprowadzić, ale w zamian chce dostać od miasta inne mieszkanie. - Takie są procedury - tłumaczy Nowak w rozmowie z nami. Jednak, jak ustaliliśmy kilka lat temu odziedziczył mieszkanie po rodzicach na jednym z nowohuckich osiedli.

Nauczyciele podbili polski internet. Czy udało im się to wykorzystać?

12.12.2019

Nauczyciele podbili polski internet. Czy udało im się to wykorzystać? Wśród haseł najczęściej wyszukiwanych w tym roku w Google przez polskich internautów pierwsze miejsce zajął strajk nauczycieli. Użytkowników internetu interesowało również ile zarabiają uczący.

11.12.2019

Nauczyciele zawodowcy z niższym pensum. Miasto dołoży ponad milion złotych rocznie Krakowscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie obniżenia obowiązkowego pensum dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Od września przyszłego roku ma ono wynieść 18 godzin tygodniowo. Teraz nauczyciele zawodowcy w ramach swojego etatu muszą pracować 20 godzin w tygodniu.

Wawel zaprasza rodziny na świąteczny kiermasz

10.12.2019

Wawel zaprasza rodziny na świąteczny kiermasz Co roku, w grudniu, Zamek Królewski na Wawelu organizuje świąteczne wydarzenie dla dzieci i rodziców – „Wawel dzieciom, świąteczny kiermasz artystyczny”. Progam na ten weekend (14 i 15 grudnia)  zapowiada się ciekawie. Zaplanowano warsztaty plastyczne, inscenizacje teatralne i występy muzyczne. Na stoiskach zaś będzie można nabyć pamiątki wawelskie, a także świąteczne dekoracje i prezenty.

Teatr Słowackiego. Akt finałowy krakowskich licealistów

10.12.2019

Teatr Słowackiego. Akt finałowy krakowskich licealistów Aktem finałowym na Scenie MOS Teatru im. Juliusza Słowackiego zakończyła się tegoroczna edycja Klubu Wyspańskiego, do którego zaproszeni zostali uczniowie krakowskich liceów ogólnokształcących. Podczas uroczystej gali zaprezentowane zostały krótkie etiudy teatralne przygotowane przy współpracy z aktorami Teatru im. Juliusza Słowackiego.

10.12.2019

Powstaje nowy związek zawodowy nauczycieli. Broniarz: mam nadzieję, że to nie będzie efemeryda - Nie chcemy dłużej czekać i polegać na tych, którzy w sporze z rządem nie byli w stanie wynegocjować dla nas godnych warunków pracy i płacy - mówią nauczyciele i przygotowują się do utworzenia nowego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty "Ja, Nauczyciel'ka". Uczący chcą również powołania izby nauczycielskiej na wzór tej, jaką mają np. adwokaci.

Geologia biblijna, a może ceramika?

10.12.2019

Geologia biblijna, a może ceramika? Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza uczniów na otwarte wykłady poświęcone zagadnieniom naukowym z pogranicza techniki, historii i sztuki. Najbliższe spotkanie już w sobotę 14 grudnia.

Dyrektorka krakowskiego przedszkola z Super nagrodą

10.12.2019

Dyrektorka krakowskiego przedszkola z Super nagrodą Małgorzata Stastny z Przedszkola Niepublicznego „Kraina Uśmiechu” w Krakowie otrzymała tytuł Super Dyrektor Przedszkola w VI edycji konkursu organizowanego przez magazyn “Dyrektor Szkoły”. - Nagroda jest o tyle wyjątkowa, że do tytułu zgłosili mnie nauczyciele z przedszkola - mówi laureatka.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Galerii Kazimierz

04.12.2019

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Galerii Kazimierz 6 i 7 grudnia Galeria Kazimierz zaprasza swoich najmłodszych gości w niesamowitą podróż do Laponii. W ramach akcji, wszystkie dzieci odwiedzi Święty Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie wspólne zdjęcie. W czasie spotkania odbędą się również warsztaty wypiekania i dekorowania pierniczków. Także w Mikołajki, na placu przed centrum handlowym nastąpi uroczyste otwarcie lodowiska, które do końca lutego będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców Krakowa oraz turystów.