Nauczyciele do rodziców: “uczcie sami swoje bombelki”

01.10.2021

Nauczyciele do rodziców: “uczcie sami swoje bombelki” Braki kadrowe w szkołach coraz bardziej niepokoją rodziców. Są uczniowie, którzy od miesiąca nie mieli ani jednej lekcji matematyki, fizyki czy informatyki. - Może wreszcie rodzice zrozumieją, że powinni stać ramię w ramię z nauczycielami, a nie wysyłać ich do sklepu na kasę... - komentują nauczyciele.

Nauczyciela możemy zachęcić do pracy tylko uśmiechem i dobrym słowem

24.09.2021

Nauczyciela możemy zachęcić do pracy tylko uśmiechem i dobrym słowem Szkoły poszukują nauczycieli niemal wszystkich przedmiotów. Problem z zapełnieniem wakatów mają zarówno osiedlowe podstawówki, jak i renomowane licea. W samej Małopolsce jest blisko 700 aktywnych ogłoszeń o pracę. Tylko jednego dnia dodano ich ponad 50. Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty nie widzi problemu. - Jakby było tak źle to bym słyszała - komentuje. Sprawę bagatelizuje również minister edukacji, a Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje: – Prawo do nauki jest zagrożone .

Wzywał rodziców na dywanik w sprawie religii. Straci stanowisko?

23.09.2021

Wzywał rodziców na dywanik w sprawie religii. Straci stanowisko? Czy dyrektor krakowskiego liceum, który miał wzywać rodziców na dywanik i wypytywać dlaczego ich dzieci nie chodzą na religię straci posadę? Właśnie poznaliśmy stanowisko prezydenta w tej sprawie.

Burza o nauczycielskie pensje. “Gdzie są moje pieniądze i kto mnie okrada?”

22.09.2021

Burza o nauczycielskie pensje. “Gdzie są moje pieniądze i kto mnie okrada?” Ministerstwo edukacji pokazało grafikę ilustrującą wysokość nauczycielskich pensji. W sieci zawrzało. - Jeszcze nigdy nie dostałam takiej wypłaty - komentują nauczyciele.

22.09.2021

Związki zawodowe o propozycji MEiN: Szok i zaskoczenie. Nadal będziemy chodzić z kapeluszem Ponad 1400 zł podwyżki i 50 dni urlopu wypoczynkowego. Ministerstwo edukacji przedstawiło swoje propozycje zmian w zakresie czasu pracy, awansu zawodowego i wynagrodzenia nauczycieli. Związki zawodowe mówią o szoku. - Nadal będziemy chodzić z kapeluszem - komentuje Ryszard Proksa z nauczycielskiej “Solidarności”.

Barbara Nowak: Rodzina to mężczyzna i kobieta, bo tylko oni mogą urodzić dzieci

20.09.2021

Barbara Nowak: Rodzina to mężczyzna i kobieta, bo tylko oni mogą urodzić dzieci Dziennikarz zapytał małopolską kurator oświaty o aborcję i związki partnerskie. Oto co usłyszał.

Te dane przesądzą o ponownym zamknięciu szkół i przedszkoli

17.09.2021

Te dane przesądzą o ponownym zamknięciu szkół i przedszkoli Z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Tylko dziś mamy ponad 650 nowych przypadków, zmarło 8 osób. Minister edukacji zapewnia, że w szkołach nie widać czwartej fali epidemii.

Awantura o kamery w szkolnych toaletach i przebieralniach

15.09.2021

Awantura o kamery w szkolnych toaletach i przebieralniach W krakowskich szkołach zamontowano kamery monitoringu w przebieralniach i toaletach. Interweniowali oburzeni rodzice. Jeden z radnych uważa jednak, że dyrektorzy nie złamali prawa, a kamery mogą być montowane nawet w łazienkach, jeśli jest taka potrzeba. Wkrótce w krakowskich placówkach pojawi się 1000 nowych kamer.

14.09.2021

Uczniowie tego liceum masowo rezygnują z religii. Dyrektor znalazł sposób, jak ich powstrzymać Uczniowie XLIV LO w Krakowie, którym kieruje ultrakonserwatywny dyrektor masowo rezygnują z lekcji religii. W odpowiedzi ich rodzice są wzywani na rozmowę do dyrekcji.

08.09.2021

Pokazała cennik zajęć dodatkowych w żłobku. “Gdy to czytam, to czuję wielką złość” Krakowskie żłobki prowadzone na zlecenie urzędu miasta żądają od rodziców dodatkowych opłat niemal za każdą aktywność maluchów. Dodatkowo płatne są nie tylko zajęcia z języka angielskiego i dogoterapii, ale także wykonywanie prac plastycznych, granie na instrumentach, czy słuchanie muzyki. "Dzieci, które nie mają opłaconych zajęć są w tym czasie z boku i zajmują się zwykłymi zabawkami" - twierdzi jedna z mam. Urząd miasta nie widzi problemu.