Wyciekły kolejne maile z czasu strajku. Pojawia się Basia

21.01.2022

Wyciekły kolejne maile z czasu strajku. Pojawia się Basia “Basia Nowak to jedyny tak twardy i PiSowski praktyk i organizator oświaty”. To fragment maila mającego pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka. Właśnie poznaliśmy kolejną porcję korespondencji ludzi władzy. Mowa w nich głównie o tłumieniu strajku i klasyfikacji maturzystów bez udziału nauczycieli. Dzięki dopuszczeniu wszystkich uczniów do matury premier Mateusz Morawiecki miał wyjść na “męża opatrznościowego” i zapewnić swojej partii głosy wdzięcznych maturzystów. Nauczyciele napisali jednak inny scenariusz.

20.01.2022

Barbara Nowak wystartuje w wyborach do Sejmu? Jest oficjalny komunikat w tej sprawie Czy Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty będzie startować w wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości? Otrzymaliśmy dziś oficjalny komunikat w tej spawie.

Coraz więcej zakażeń w szkołach. Czy nauka stacjonarna jest zagrożona?

20.01.2022

Coraz więcej zakażeń w szkołach. Czy nauka stacjonarna jest zagrożona? Mimo trwających w pięciu województwach ferii zimowych sytuacja w szkołach jest bardzo trudna. Obecnie 3714 placówek pracuje zdalnie lub hybrydowo. Najgorzej jest w podstawówkach, spośród których ponad 21 proc. ma problem z zapewnieniem normalnej nauki.

Te WARSZAWSKIE szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z języka angielskiego

20.01.2022

Te WARSZAWSKIE szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z języka angielskiego TYLKO U NAS. Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, przeprowadzonego w maju 2021 roku.  Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl. Zobacz też:   R anking warszawskich szkół podstawowych 2021 Te warszawskie szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z matematyki

Barbara Nowak przestanie być kuratorem oświaty? Co dostanie w zamian?

18.01.2022

Barbara Nowak przestanie być kuratorem oświaty? Co dostanie w zamian? Barbara Nowak ma kandydować w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Jej wygrana oznaczałaby zmianę na stanowisku małopolskiego kuratora oświaty. Nowak zaprzecza tym doniesieniom.

Jak dorabiają nauczyciele? 300 zł za godzinę korepetycji to nie żart

18.01.2022

Jak dorabiają nauczyciele? 300 zł za godzinę korepetycji to nie żart Coraz więcej nauczycieli myśli o odejściu z zawodu. Ci, którzy zostają zastanawiają się, jak dorobić, by godnie żyć. Problemu ze znalezieniem dodatkowego zajęcia zwykle nie mają nauczyciele-przedmiotowcy. Ceny udzielanych przez nich korepetycji osiągają astronomiczne kwoty. Ale dorobić do pensji można nie tylko prywatnymi lekcjami.

Te WARSZAWSKIE szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z MATEMATYKI

18.01.2022

Te WARSZAWSKIE szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z MATEMATYKI TYLKO U NAS. Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki  przeprowadzonego w maju 2021 roku.  Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl. Zobacz też:     R anking warszawskich szkół podstawowych 2021 Z obacz też: Te warszawskie szkoły podstawowe wypadły najlepiej z języka angielskiego

Zaskakujący wynik sondażu w sprawie Barbary Nowak

17.01.2022

Zaskakujący wynik sondażu w sprawie Barbary Nowak Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty mimo swoich “niefortunnych” wypowiedzi pozostała na stanowisku. Teraz doczekała się sondażu. Okazuje się, że Polacy są mocno podzieleni w sprawie jej odwołania.

Nauczyciele zostaną dobici i poniżeni falą hejtu. Tak rząd miał dławić strajk

14.01.2022

Nauczyciele zostaną dobici i poniżeni falą hejtu. Tak rząd miał dławić strajk “Nauczyciele jako grupa w następnych kilkudziesięciu godzinach zostaną dobici i poniżeni falą hejtu” - to fragment maila, którego mieli sobie przesyłać politycy partii rządzącej w kwietniu 2019 roku, kiedy w oświacie trwał największy w historii strajk nauczycieli. Rządzący mieli też szukać haków na szefa ZNP Sławomira Broniarza. - Mam nadzieję, że nauczyciele potrafią z tego wyciągnąć wnioski - komentuje Broniarz.

Nauczyciel i radny PiS do uczennic: gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend

13.01.2022

Nauczyciel i radny PiS do uczennic: gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend Wuefista z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach i jednocześnie myślenicki radny Prawa i Sprawiedliwości miał wulgarnie i obraźliwie zwracać się do uczniów i uczennic. Sprawa trafiła na biurko małopolskiej kurator oświaty, ale ta - jak twierdzi poseł Marek Sowa - z powodów politycznych blokuje postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.