Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego

22.12.2020

Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego TYLKO U NAS. Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki  przeprowadzonego w maju 2021 roku.  Zobacz też:  Ranking krakowskich szkół podstawowych 2021 Zobacz też:  Ranking małopolskich szkół podstawowych 2021

Te krakowskie szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z matematyki

22.12.2022

Te krakowskie szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z matematyki TYLKO U NAS. Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki  przeprowadzonego w maju 2021 roku.  Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl. Zobacz też:  Ranking krakowskich szkół podstawowych 2021 Zobacz też:  Ranking małopolskich szkół podstawowych 2021 Zobacz też:  Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego

17.02.2022

Wydatki rodziców na korepetycje szokują. “Tyle nas kosztuje tak zwana darmowa szkoła” Rodzice uczniów podliczyli, ile zostałoby im w portfelu, gdyby nie musieli posyłać swoich pociech na korepetycje. Kwoty robią wrażenie.

Ranking mazowieckich szkół podstawowych 2021

17.02.2022

Ranking mazowieckich szkół podstawowych 2021 TYLKO U NAS .  Ranking mazowieckich szkół podstawowych 2021.  Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty, który został przeprowadzony w maju 2021 roku. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich przedmiotów zdawanych w danej szkole. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl. Zobacz też:  Ranking warszawskich szkół podstawowych 2021

17.02.2022

Kolejny mocny głos w sprawie odwołania Barbary Nowak. “Nie powinna być nawet woźną” Krakowscy radni przyjęli wczoraj w nocy rezolucję adresowaną do ministra edukacji Przemysława Czarnka. Domagają się w niej pilnego odwołania Barbary Nowak z funkcji małopolskiego kuratora oświaty. - Barbara Nowak nie powinna być nawet woźną w szkole. To pośmiewisko dla Małopolski i Krakowa - stwierdziła radna Teodozja Maliszewska.

Prezydent nadal waha się w sprawie lex Czarnek. Czy to dobry znak?

15.02.2022

Prezydent nadal waha się w sprawie lex Czarnek. Czy to dobry znak? Prezydent Andrzej Duda nadal nie podjął decyzji w sprawie lex Czarnek. Wciąż zastanawia się, czy podpisać ustawę i prawdopodobnie będzie nad tym myślał do ostatniej chwili. Taki wniosek płynie ze spotkania, do jakiego doszło dziś w Kancelarii Prezydenta RP.

Ci nauczyciele popierają lex Czarnek [NAZWISKA]

15.02.2022

Ci nauczyciele popierają lex Czarnek [NAZWISKA] Nowelizacja prawa oświatowego zwana lex Czarnek czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy. Kiedy wiele osób zadaje sobie pytanie, czy żona-nauczycielka jest w stanie przekonać głowę państwa do zawetowania szkodliwych zapisów, my sprawdzamy, którzy nauczyciele poparli w Sejmie kontrowersyjną ustawę.

Co znalazło się w pudłach Barbary Nowak, córki żołnierza AK?

14.02.2022

Co znalazło się w pudłach Barbary Nowak, córki żołnierza AK? Posłowie dwóch ugrupowań przeprowadzili dziś kontrolę w małopolskim kuratorium oświaty. Barbara Nowak jednych nazwała spadkobiercami komuny, drugim pokazała stosy pustych pudeł z mailami od rodziców. - Te puste pudła zostaną symbolem kłamstw na jakich opiera się Lex Czarnek - komentuje posłanka KO Krystyna Szumilas.

11.02.2022

Pensje w dół, trzynastki też w dół, a wyrównań brak. Tak nauczyciele tracą na Polskim Ładzie Nauczyciele nie tylko nie otrzymali obiecanego wyrównania, ale ich pensje za luty znów są niższe. Mniej pieniędzy otrzymali również za nadgodziny, a trzynastki są od 70 do nawet 500 zł niższe. Małopolski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego podliczył właśnie, ile nauczyciele stracili na Polskim Ładzie. - Przyzwyczailiśmy się już, że nasze wynagrodzenia nie rosną, ale w tym roku po raz pierwszy w historii zarobiliśmy mniej - komentuje Arkadiusz Boroń, szef małopolskiego oddziału ZNP.

Jarosław Pytlak: Czy Agata Duda może powstrzymać lex Czarnek?

11.02.2022

Jarosław Pytlak: Czy Agata Duda może powstrzymać lex Czarnek? Kompetencje pana prezydenta w kwestiach oświatowych nie są wielkie, a mówiąc szczerze, nie przeceniałbym też kompetencji jego małżonki w tym zakresie - mówi w rozmowie z "Miastem Pociech" Jarosław Pytlak, dyrektor Zespołu Szkół STO na Bemowie i autor bloga "Wokół szkoły".