02.03.2022

Sieroty z Ukrainy wciąż nie dotarły do Polski. Niesamowita akcja mieszkańców Krakowa Kraków od kilku dni czeka na dzieci, które miały być ewakuowane z ukraińskich sierocińców. Nadal nie wiadomo, kiedy maluchy dotrą do Polski, a kontakt z ich opiekunkami urwał się. Wszystko wskazuje na to, że są obecnie w Tarnopolu - informuje osoba zaangażowana w monitorowanie przyjazdu dzieci do Polski. Tymczasem dzięki niesamowitej akcji mieszkańców Krakowa w kilkanaście godzin udało się zorganizować pomoc dla maluchów.

02.03.2022

Prezydent zawetował lex Czarnek. Barbara Nowak apeluje do rodziców i nauczycieli Dzisiejsza decyzja prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy oświatowej ucieszyła wiele środowisk, które wcześniej głośno protestowały przeciwko wejściu w życie przepisów znacznie zwiększających uprawnienia kuratora oświaty. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z prezydenckiego weta.

02.03.2022

Prezydent podjął decyzję w sprawie lex Czarnek. Proszę uznać temat za zakończony Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację prawa oświatowego. Lex Czarnek idzie do kosza.

Co ma wspólnego „Lex Czarnek” z wojną na Ukrainie?

28.02.2022

Co ma wspólnego „Lex Czarnek” z wojną na Ukrainie? Dyrektorka krakowskiej podstawówki po raz kolejny apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie lex Czarnek. - Mam nadzieję, że doświadczenia ostatnich dni pomogły Panu podjąć decyzję - VETO dla LEX CZARNEK! Już Pan wie, do czego prowadzi radykalizm i brak szacunku - stwierdza dyrektorka.

25.02.2022

Co zagraża dzieciom? Zdaniem Barbary Nowak szalenie modna ekologia i filmy z homoseksualistami - Wbito młodym ludziom do głowy, że szalenie ważne jest dbać o środowisko i teraz przychodzą do mnie i domagają się więcej lekcji o ekologii. Jest mi smutno - mówi Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty podczas jednego z wykładów. Zdradza też, którzy nauczyciele są jej zdaniem “wyjątkową grupą”.

25.02.2022

Czy na Polskę spadną bomby? Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? Dla rodziców i nauczycieli W najbliższych dniach nie unikniemy trudnych pytań ze strony najmłodszych. Nawet jeśli zrobimy wszystko, by w domu dzieci nie usłyszały o wojnie na Ukrainie, one i tak dowiedzą się o tym od kolegów i koleżanek ze szkoły bądź przedszkola. Dlatego musimy być gotowi na rozmowę na ten temat. Dotyczy to zarówno rodziców, jak i nauczycieli.

Ranking śląskich szkół podstawowych 2021

24.02.2022

Ranking śląskich szkół podstawowych 2021 TYLKO U NAS .  Ranking śląskich szkół podstawowych 2021.  Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty, który został przeprowadzony w maju 2021 roku. O miejscu w zestawieniu zdecydowała średnia wyników ze wszystkich przedmiotów zdawanych w danej szkole. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl.

Ranking. Tak krakowskie szkoły wypadły na egzaminie z j.polskiego

24.02.2022

Ranking. Tak krakowskie szkoły wypadły na egzaminie z j.polskiego TYLKO U NAS. Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki  przeprowadzonego w maju 2021 roku.  Zobacz też:  Te krakowskie szkoły wypadły najlepiej na egzaminie z j. angielskiego Zobacz też: Te krakowskie szkoły najlepiej przygotowały uczniów do egzaminu z matematyki Zobacz też:  Ranking krakowskich szkół podstawowych 2021 Zobacz też:  Ranking małopolskich szkół podstawowych 2021

24.02.2022

Barbara Nowak chce wysyłać uczniów na front? Apeluje o powszechne szkolenie obronne Zdaniem Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty wszyscy uczniowie powinni przejść szkolenie obronne. Wcześniej przekonywała, że śmierć przez rozstrzelanie 17-letniej "Inki" było w rzeczywistości "triumfem polskiej myśli niepodległościowej oraz wielkim sukcesem edukacji Polaków". - Trzeba być podłym, żeby wojnę wykorzystywać do leczenia swoich małych żałosnych kompleksów i problemów - komentują internauci.

Ranking szkół podstawowych województwa pomorskiego 2021

23.02.2022

Ranking szkół podstawowych województwa pomorskiego 2021 TYLKO U NAS. Ranking powstał w oparciu o wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki  przeprowadzonego w maju 2021 roku.  Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy portalu miastopociech.pl.