10-latek był więziony w piwnicy przez matkę

21.07.2022

10-latek był więziony w piwnicy przez matkę

Policjant z zatrzymaną 37-latką

Dziesięciolatek z Otwocka był wyzywany i zamykany w piwnicy przez własną matkę. Za znęcania się ze szczególnym okrucieństwem grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Otwoccy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali pijaną kobietę. Jak się okazało, 37-latka przetrzymywała swojego 10-letniego syna w piwnicy. Wyrodna matka trafiła do policyjnego aresztu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił jej już zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, za który grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z otwockiej komendy otrzymali informację, że pod opieką pijanej matki znajduje się małoletnie dziecko. Kiedy funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres w mieszkaniu zastali jedynie pijaną kobietę, która chwiejąc się na nogach przekonywała, że przekazała dziecko pod opiekę bratowej.

Policjanci nie dali jednak wiary jej zapewnieniom. Ich uwagę zwróciło rozwinięte na podłodze gumoleum, którym przykryty był właz. - Mundurowi natychmiast go podnieśli i wtedy przed ich oczami ukazała się brudna, ciasna piwnica. Najbardziej przerażające było to, że w jej wnętrzu siedział skulony, mały chłopiec - opowiada mł. asp. Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów 10-latkowi nic się nie stało. Wystraszone dziecko zostało przekazane pod opiekę innemu członkowi rodziny, a pijana matka trafiła do policyjnej celi.
Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad promil alkoholu w organizmie.

Jak wstępnie ustalili policjanci, nie jest to pierwsze takie postępowanie zatrzymanej kobiety. Z ustaleń wynika, że podejrzana wielokrotnie wyzywała syna, krzyczała na niego i kilkukrotnie zamykała w piwnicy pod podłogą.

Po wytrzeźwieniu 37-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie przedstawiono jej zarzut znęcania się nad małoletnim synem ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta został objęta na czas trwającego postępowania policyjnym dozorem. Decyzję o dalszych losach 37-latki i jej dziecka podejmie sąd.