Wiadomo już, kto poprowadzi nowy żłobek w Krakowie

22.11.2017

Wiadomo już, kto poprowadzi nowy żłobek w Krakowie
15 grudnia ma zostać oddany do użytku nowy żłobek przy ul. Lipskiej. Wiemy już, kto poprowadzi placówkę.
W Małym Płaszowie trwa pierwsza od ponad 20 lat budowa żłobka. Prace, w imieniu gminy, prowadzi Zarząd Inwestycji Miejskich. Koszt budowy szacowany jest na ponad 4,5 mln złotych, na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

Wszystkie prace mają się zakończyć 15 grudnia, a już dwa tygodnie później do nowej placówki zaczną uczęszczać krakowskie maluchy.

Miasto nie ma jednak zamiaru zajmować się prowadzeniem żłobka, ale powierzy to zadanie prywatnemu podmiotowi wyłonionemu w drodze konkursu. Ten został już rozstrzygnięty. Przez najbliższe trzy lata prowadzeniem żłobka zajmie się Justyna Pacuła, która prowadzi już w Krakowie Niepubliczne Przedszkole Językowe Pod Magnolią oraz prywatną szkołę „English Primary School”.

W nowym żłobku znajdzie się miejsce dla 100 dzieci. Zgłoszenia drogą mailową przyjmowane są jeszcze tylko dziś. W poniedziałek zostanie ogłoszona lista dzieci przyjętych oraz lista rezerwowa.

Placówka zacznie pracę od początku nowego roku. Opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka w żłobku przy Lipskiej 75 będą takie same jak w placówce samorządowej. Żłobek nie będzie jednak przygotowywał posiłków na miejscu, ale korzystał z cateringu.