Kraków stawia na rodzinę i czeka na drzewa genealogiczne

Kraków stawia na rodzinę i czeka na drzewa genealogiczne
W ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” miasto zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Portret rodziny” – zadaniem jest narysowanie drzewa genealogicznego.
W poprzedniej edycji na uczniowskich drzewach pojawiły się zdjęcia, szkice, rysunki. Liczy się pomysłowość, estetyka i liczba informacji. Na prace do 10 kwietnia czeka Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z Krakowa i powiatu krakowskiego. Uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe: przedszkola, klasy 0–3, klasy 4–8. Można zgłaszać prace indywidualne i grupowe. Mile widziane będą prace rodzinne z wykorzystaniem zdolności plastycznych wszystkich członków rodziny. Technika jest dowolna (nie mogą to być jednak prace przestrzenne), format od A4 do A2, a przedstawić trzeba minimum dwa pokolenia wstecz.

Dla zwycięzców przygotowano dyplomy i nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięcie nastąpi w maju. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace.

Więcej informacji: cmjordan.krakow.pl.

Fot. pixabay.com