Co? Gdzie? Kiedy?

08.12.2018

zobacz wydarzenie na facebooku
sobota, 8 grudnia 2018, 12:00; Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkanie z autorem książki „Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody” – Szymonem Drobniakiem

Podczas spotkania Autor opowie o niesamowitych zwierzętach, które opisał w swojej książce oraz przeprowadzi zwierzęce warsztaty dla dzieci.

AMORY, ZALOTY I PODBOJE, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody to znakomita, popularnonaukowa książka dr. Szymona Drobniaka z ilustracjami Marii Łepkowskiej.

Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi swoją wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą?
A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego romantyczna kolacja pary jeżozwierzów kończy się ich wzajemnym obsikiwaniem? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę?

Z tej książki dowiecie się o fascynujących sposobach rozmnażania zwierząt i rośli… w lesie, na łące i pod wodą!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Krakowskie księgarnie na medal" realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

pr@liberglob.pl
« wróć