Miesięcznik "MIASTO pociech"

Troskliwy Doktor w MIEŚCIE pociech Grudzień/2014

Troskliwy Doktor w MIEŚCIE pociech „Lekarz potraktował nas nieuprzejmie i z góry”; „Pani doktor była niemiła, niedelikatna i bardzo oschła, mruczała tylko pod nosem: proszę uspokoić dziecko”; „Zostałam potraktowana jak intruz”; „Pani doktor nakrzyczała na dziecko, chociaż nic złego nie zrobiło i nie jego wina, że zachorowało”; „Na zadawane przeze mnie pytania pani doktor nie była w stanie udzielić odpowiedzi”.

Lista rodzicielskich zarzutów pod adresem pediatrów może być naprawdę długa. Trafiając z chorym dzieckiem do lekarza chcemy, by cała jego uwaga skupiła się wyłącznie na nas i naszym maluchu. Oczekujemy nie tylko trafnej diagnozy, ale także ciepłego przyjęcia, wyrozumiałości, troski, cierpliwości, szacunku. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Lekarze to przecież zwykli ludzie, którzy też mogą mieć czasem gorszy dzień. „MIASTO pociech”, chce poszukać takich, którym zdarza się to rzadziej niż innym.

Do 15 stycznia za pomocą formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej www.miastopociech.pl możecie zgłaszać lekarza, który waszym zdaniem zasługuje na miano „Troskliwego Doktora”. Szukamy lekarza specjalizującego się w leczeniu dzieci. Może to być pediatra, neonatolog, ortopeda, chirurg, laryngolog i każdy inny „dziecięcy specjalista”. Spośród zgłoszonych osób będziemy następnie wybierać tę, która otrzyma od naszej redakcji tytuł „Troskliwego Doktora”. O tym, kto zdobędzie tytuł również zadecydują nasi czytelnicy, biorąc udział w głosowaniu internetowym na portalu „MIASTA pociech”. Głosowanie potrwa do końca lutego.

Życzymy miłej lektury grudniowego numeru oraz Wesołych Świąt
pobierz numer