Miesięcznik "MIASTO pociech"

MIEJSCE pociech w MIEŚCIE pociech kwiecień/2014

MIEJSCE pociech w MIEŚCIE pociech Trwa gorący okres rekrutacji do szkół i przedszkoli. Rodzice gorączkową poszukują jak najlepszej placówki dla swoich pociech. Nasza strona internetowa od początku marca przeżywa prawdziwe oblężenie. Rodzice sprawdzają wyniki, oglądają stworzone przez nas rankingi, czytają o szkołach i przedszkolach. To szaleństwo potrwa niemal do wakacji, dopiero wówczas kończy się bowiem nabór do szkół.

Tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie się uczyć po gimnazjum zachęcamy do zerknięcia w stronę szkół zawodowych. W ostatnim czasie, dzięki unijnym środkom, przeszły one prawdziwą metamorfozę i są coraz lepszą alternatywą dla ogólniaków, bo nie dość, że nie zamykają drogi na studia, to jeszcze dają konkretny zawód. Piszemy o tym na stronach 4-7.

W przedszkolach rekrutacja właściwie dobiega już końca. Ostatecznie listy z nazwiskami dzieci zapisanych do samorządowych placówek będą znane po 5 maja. Po 7 rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Na maluchy, które nie dostały się do przedszkoli samorządowych nadal czekają miejsca w przedszkolach prywatnych. Informator na temat placówek dysponujących jeszcze wolnymi miejscami publikujemy na stronach 25-30. Te informacje będziemy też sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie internetowej.

A skoro już o niej mowa. Zapraszamy Was do kolejnego konkursu. Za pośrednictwem portalu „MIASTA pociech” tym razem będziemy wybierać MIEJSCE pociech, czyli hotel, pensjonat, park rozrywki lub inną atrakcję, w której rodziny z dziećmi są zawsze mile widziane. O tytuł powalczy kilkanaście obiektów z terenu całej Polski. Ich listę i opisy znajdziecie na naszej stronie internetowej, tam też będziecie mogli oddać swój głos na wybrane miejsce. Głosowanie potrwa od 1 do 31 maja, a głosować będzie można również za pośrednictwem kuponów wyciętych z naszej gazety (kupon znajdziecie na stronie 11.). Uwaga! Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody.

Co jeszcze u nas? Polecamy dwie rozmowy: z psycholog Izabellą Grzyb, świeżo upieczoną mamą, która opowiada, jak przygotować siebie i starsze dziecko na przyjście na świat maluszka; oraz z Małgorzatą Marcińską, wiceminister pracy i polityki społecznej, na temat opieki żłobkowej w Polsce i planach jej resortu na przyszłość.

O żłobkach i adaptacji maluszków szerzej piszemy też na stronach 13 i 16.

pobierz numer