Miesięcznik "MIASTO pociech"

Czy każdy może mieć piękny umysł? Listopad/2011

Czy każdy może mieć piękny umysł? Listopad 2011 e-publikacja

„Nigdy nie pozwoliłem, by szkoła przeszkodziła mi w nauce” mawiał Mark Twain. Niestety wielu dzieciom w Polsce, co pokazują badania i wyniki egzaminów, szkoła przeszkadza i to bardzo. Zwłaszcza jeśli chodzi o matematykę.
Prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie udowodniła, że ponad połowa przedszkolaków wykazuje zdolności matematyczne. Jednak już po kilku miesiącach nauki w szkole przejawia je tylko co ósme dziecko.
Dlaczego dzieci po przyjściu do szkoły stają się matematycznymi analfabetami? Dlaczego dla wielu osób matematyka jest koszmarem, który prześladuje ich przez całe życie? I wreszcie: co możemy zrobić, by tak nie było? W tym numerze „MIASTA pociech” spróbujemy poszukać odpowiedzi na te pytania.
Zachęcamy też do lektury rozmowy z Moniką Myśliwiec, krakowską tancerką i choreografką, która opowiada nam o trudnej drodze do kariery i radości, jaką czerpie z wychowywania córki.
W tym numerze „MIASTA pociech” zapraszamy również do odwiedzenia Kopalni Soli w Bochni, gdzie królują skrzaty oraz krakowskiego Muzeum Archeologicznego, w którym można natknąć się na prawdziwą egipską mumię.
Jak co miesiąc mamy też konkursy dla Czytelników, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie 18.

Życzymy miłej lektury!
Redakcja miesięcznika MIASTO pociech