Wycieczki edukacyjne dla uczniów i przedszkolaków

14.10.2014

Wycieczki edukacyjne dla uczniów i przedszkolaków
Po co miastu rynek, a królowi jabłko? Jak długo powstaje książka? Czy na Drodze Mlecznej pasą się krowy? Czy banany mogą rosnąć w parku? I dlaczego liście zmieniają kolory? Chcesz, by twoi uczniowie poznali odpowiedzi na te intrygujące pytania? Zabierz ich na wycieczkę edukacyjną z tarnowską Fundacją Wspierania Więzi Lokalnych "Linking Foundation".

Od września tego roku Fundacja organizuje wycieczki edukacyjne w pięciu miastach południowej Polski: m.in. w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Tematy wycieczek, zostały tak opracowane, by były zgodne z podstawą programową nauczania dzieci w wieku 5-9 lat.

Podczas takiej wyprawy dzieci mogą poznawać historię swoje miasta lub dzielnicy, w której mieszkają, zdobywać wiedzę z zakresu przyrody, sportu, a nawet astronomii. I tak np. jedna z wycieczek po Krakowie nosi tytuł „Po co królowi jabłko?”. W czasie zajęć, które odbywają się m.in. na Wawelu, dzieci dowiadują się, jak wyglądały koronacje królów polskich i gdzie się odbywały. Poznają najważniejszych królów pochowanych w wawelskiej katedrze i dowiadują się z czego zasłynęli.

Z kolei tematem jednej z wycieczek odbywających się w Tarnowie jest to, czy aptekarz bywał rycerzem? Na tej wycieczce dzieci poznają historię powstania murów obronnych miasta, dowiadują się, kiedy odbył się najcięższy najazd na Tarnów i jak wyglądała sygnalizacja niebezpieczeństwa oraz komunikacja podczas oblężenia. Poznają też odpowiedź na pytanie, co to był korytarz śmierci i kto dowodził obroną miasta?

Maluchy z Nowego Sącza, biorąc udział w jednej z przygotowanych dla nich wycieczek, mogą dowiedzieć się m.in. „Kiedy na sądecki dworzec wjechał pierwszy pociąg?”. Trasa tej wycieczki wiedzie po jednej z najstarszych dzielnic miasta – tzw. Starej Kolonii. Przy okazji dzieci poznają specyfikę zawodu kolejarza oraz zwiedzają Izbę Tradycji Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Każda wycieczka trwa od 60 do 90 minut. W tym czasie żadne dziecko na pewno nie będzie się nudzić. Zadbają o to przewodnicy, którzy proponują interaktywne formy zdobywania wiedzy. Przy okazji nauki, dzieci bawią się biorąc udział w podchodach, grach, teatralizacjach, rozwiązują rebusy, zadania i zagadki. Na koniec dostają materiały, z pomocą których mogą utrwalić zdobytą na wycieczce wiedzę.

Koszt każdej wycieczki to jedynie 10 zł od osoby. Więcej informacji i zapisy na stronie www.wycieczkiedukacyjne.edu.pl oraz pod numerem telefonu: 882 320 646.

Uwaga! Do wygrania wycieczka edukacyjna dla całej klasy w Tarnowie i Nowym Sączu!

Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.facebook.com/edukacyjnewycieczki/
i pobrać z ALBUMU konkursową kartę pracy dla swojego miasta. Następnie wykonać w klasie dwa zadania zamieszczone na karcie pracy i wysłać na adres  Fundacja Wspierania Więzi Lokalnych "Linking Foundation", ul. Czarnowiejska 22,33-100 Tarnów.

Każda karta pracy, to szansa na wygraną dla klasy jednej wycieczki edukacyjnej. Każda klasa może przesłać dowolną ilość kart. Na zgłoszenia czekamy do 18 listopada.