Pikniki, koncerty i warsztaty. Małopolskie rodziny świetują

Pikniki, koncerty i warsztaty. Małopolskie rodziny świetują
Do 20 maja w całym województwie odbywają się Małopolskie Dni Rodziny, a w ich ramach mnóstwo ciekawych wydarzeń i spotkań. Będzie to doskonała okazja do zwiedzania muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich.
Już po raz drugi małopolskie rodziny obchodzą swoje święto. Do niedzieli w różnych miejscach naszego województwa można bawić się na piknikach, koncertach, brać udział w grach terenowych, wycieczkach i warsztatach. Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

- Samorząd stwarza przestrzeń dla wspólnej zabawy i nauki dla całych rodzin: babć, dziadków, rodziców i naszych pociech. Chcemy pokazać, że czas spędzony w gronie rodziny jest bezcenny i zachęcić mieszkańców naszego regionu, aby spędzili czas wspólnie ze swoimi najbliższymi. To rodzina nas kształtuje, jest tym co nadaje naszemu życiu sens i stanowi największą wartość – przekonuje marszałek Jacek Krupa.

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in.:

- darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce (w sobotę 19.05) ilość miejsc ograniczona,
- darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach,
- atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, niedziela 20.05.),
- najmłodszych powinien zainteresować Piknik Rodzinny w Myślenicach Zarabiu - sobota 19.05. i Piknik Rodzinny w Parku Jordana - niedziela 20.05. Wśród atrakcji są koncerty dla dzieci, konkursy, pokazy, gry terenowe, warsztaty przyrodnicze, darmowe sadzonki drzew i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.