Nowa hala sportowa w Krakowie [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 40 przy ul. Pszczelnej w Krakowie ma nową halę sportową. Jej budowa trwała dwa lata i kosztowała ponad 13 mln złotych. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu miasta.

W miejsce małej sali gimnastycznej, powstał dwupoziomowy, nowoczesny obiekt z zapleczem i łącznikiem, umożliwiającym przejście do budynku szkoły. Na pierwszym piętrze powstała sala główna z trybunami dla 282 widzów oraz boiskami do gier zespołowych. Na parterze ulokowano natomiast szatnie, sanitariaty, dwie sale fitness oraz siłownię. Halę wyposażono także w windę.

To kolejny nowo powstały sportowy obiekt w Dzielnicy VIII Dębniki. Przy ul. Strąkowej, w Szkole Podstawowej nr 158, w czerwcu otwarta została kryta 25-metrowa pływalnia z ruchomym dnem. Natomiast w maju na os. Podwawelskim przy Szkole Podstawowej nr 25 oddano do użytku halę sportową. W dzielnicy działają także Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA oraz Centrum Sportu i Kultury Sidzina.

Fot. UMK