Kubuś i Przyjaciele - nowy żłobek na Olszy w Krakowie

04.09.2014

Kubuś i Przyjaciele - nowy żłobek na Olszy w Krakowie
Przy ul. Gdańskiej w Krakowie otwarto niedawno nowy prywatny żłobek. To dobra wiadomość dla rodziców, bo w tym rejonie Krakowa żłobków jest wyjątkowo mało.

Nowy żłobek na Prądniku Czerwonym-Olszy to trzeci oddział działającego od kilku lat w innych częściach miasta żłobka „Kubuś i Przyjaciele”. Rodziców chcących zapisać tam swoją pociechę z pewnością ucieszy fakt, że w placówce zainstalowany jest monitoring on-line. To oznacza, że mama lub tata nawet będąc w pracy, mogą przez internet obserwować, jak ich dziecko spędza czas i czy dobrze czuje się pod opieką nowych pań.

Monitoring działa również w dwóch pozostałych oddziałach: na os. Akademickim 4/5 oraz przy ul. Przemysłowej 4. Ta ostatnia placówka powstała dzięki wsparciu środków unijnych, dzięki czemu rodzice jeszcze do końca tego roku płacą tu niższe czesne (ok. 450 zł miesięcznie). Żłobek zlokalizowany jest na terenie zamkniętego, strzeżonego osiedla Garden Residence. Dzieci mają do dyspozycji lokal o powierzchni ponad 100 m2, dwa zadaszone tarasy oraz ogródek o powierzchni 200 m2.

Z kolei w żłobku przy ul. Gdańskiej znajdzie się miejsce dla 25 maluchów w wieku do 3 lat, a na każdą piątkę będzie przypadać jeden odpowiednio przeszkolony opiekun. Żłobek zajmuje powierzchnię ponad 140 m2, a do dyspozycji dzieci jest przestronny ogród.

Sporym atutem jest również to, że choć żłobek na razie nie korzysta z dofinansowania z urzędu miasta, to rodzice za pobyt malucha i tak zapłacą miesięcznie 620 zł, czyli tyle, ile wynosi czesne w żłobkach otrzymujących dotację.

- Chcielibyśmy aby ceny w prywatnych placówkach były jak najniższe, jednak to zależy od wsparcia ze strony rządu, Unii bądź miasta – mówi Barbara Baranowska, właścicielka żłobków „Kubuś i Przyjaciele”. - Zapotrzebowanie na żłobki jest wciąż ogromne, bo dla wielu rodziców jest to jedyna opcja pozostawienia dziecka pod dobrą opieką za w miarę przystępną cenę.

W ramach czesnego w żłobkach „Kubuś i Przyjaciele” dzieci mają zapewnioną nie tylko opiekę, ale także zajęcia dodatkowe takie jak Musical Babies, które poprzez zabawę, muzykę i ruch wprowadzają maluchy w świat języka angielskiego. W programie zajęć jest tu codzienne czytanie bajek, śpiewanie, taniec, zabawy plastyczne, ceramiczne i rytmiczne, a jeśli zachodzi taka potrzeba maluch i jego rodzice mogą skorzystać z pomocy logopedy.

Wszystkie żłobki „Kubuś i Przyjaciele” czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18. Zapisy: tel. 693 641 124; 12 345 48 10, biuro@kubusiprzyjaciele.pl. Więcej na www.kubusiprzyjaciele.pl.