Krakowscy nauczyciele z nagrodami od prezydenta

Krakowscy nauczyciele z nagrodami od prezydenta
Siedmioro nauczycieli krakowskich szkół odebrało dziś Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa. Wśród wyróżnionych jest aż pięć osób z V LO.
Wojciech Przybylski, Andrzej Dyrek, Michał Niedźwiedź, Lech Duraj i Jacek Dymek to nazwiska nagrodzonych nauczycieli, którzy na co dzień pracują w V LO w Krakowie.

Prezydent docenił ich za doskonałe wyniki, jakie osiągnęli ich uczniowie podczas II Międzynarodowej Olimpiady Metropolii, która odbyła się na początku września w Moskwie.

Podopieczni nagrodzonych dziś nauczycieli zmierzyli się tam z zespołami z 36 największych stolic i metropolii świata rozwiązując zadania z przedmiotów ścisłych: matematyki, informatyki, chemii i fizyki.

Nagrody prezydenta odebrało także dwoje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 98 – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Anna Konieczna i nauczyciel zajęć komputerowych i technicznych Marcin Duda.

Anna Konieczna jest zwolenniczką innowacji pedagogicznych, które z sukcesami wprowadza w czasie swojej pracy z najmłodszymi uczniami. Marcin Duda jest natomiast popularyzatorem robotyki od najmłodszych klas, stworzył m.in. program „Akademia Robotyki” i współpracuje z Kołem Naukowym Integra AGH.