Daj dziecku dobry przykład i zacznij ćwiczyć razem z nim

12.09.2016

Daj dziecku dobry przykład i zacznij ćwiczyć razem z nim
Jesteś rodzicem, ale nie chcesz rezygnować z aktywności fizycznej? To nie zawsze jest proste. Teraz, kiedy ćwiczysz, twój maluch może trenować z tobą w jednym miejscu.

Sport potrzebny jest każdemu z nas. Po pierwsze ze względów zdrowotnych, po drugie jest to doskonała propozycja spędzania wolnego czasu. Maluchy kochają aktywność fizyczną, jednak z czasem potrzeba ruchu jest coraz mniejsza. Sport często przegrywa z komputerem czy smartfonem. Dlatego – jak radzą specjaliści - ważne jest, by od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku nawyk uprawiania sportu. Wszystko w rękach rodziców, bo to oni są dla dziecka wzorem do naśladowania. Jeśli popołudniami zasiadamy na kanapie z pilotem w ręce, możemy być pewni, że taki model spędzania wolnego czasu odziedziczą nasze pociechy. Tymczasem, jak przekonują lekarze aktywność fizyczna wydłuża życie. Brak ruchu to z kolei większe ryzyko chorób niedokrwiennych serca, nowotworowych, czy schorzeń metabolicznych.

Jeśli zatem chcesz zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia, a przy okazji zarazić malucha miłością do ruchu, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości, wyjdź z domu i zacznij ćwiczyć razem z pociechą.

Dobra będzie każda forma aktywności, która zbliża rodzinę. Bieganie, basen, jazda na rowerze czy rolkach, to dyscypliny, które dają dziecku dużo satysfakcji i pozwalają na wspólne, a przy tym aktywne spędzanie czasu. Jeśli jednak potrzebujecie czegoś więcej, wybierz miejsce, w którym razem możecie rozpocząć prawdziwą przygodę ze sportem. Taką możliwość daje nowy warszawski klub Core Fitness.

- Naszym celem było stworzenie miejsca, do którego przychodzi się nie tylko po to, by poćwiczyć lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale także, aby odpocząć, zrelaksować się, a przede wszystkim spędzić ten czas z rodziną – tłumaczy Przemysław Skibiński, manager Core Fitness.

Większość klubów nie daje takiej możliwości, więc rodzic chcąc potrenować traci możliwość spędzenia czasu ze swoimi dziećmi Do tego często dochodzi konieczność zorganizowania dla nich opieki, co może skutecznie zniechęcić do aktywności. Dlatego wspólne treningi to doskonałe rozwiązanie. – U nas dbanie o zdrowie nie musi się odbywać kosztem rodziny – dodaje Przemysław Skibiński. - Tu rodzic może pokazać dziecku, że dba nie tylko o siebie, ale zależy mu, by ono również dobrze się czuło.

Już na etapie projektowania budynek, w którym od maja tego roku działa Core Fitness został przystosowany do potrzeb najmłodszych. Powstała tu nawet specjalna sala dla maluszków, które nie uczestniczą w zajęciach. Tam pod czujnym okiem opiekunek dzieciaki mogą się swobodnie bawić, rysować czy oglądać bajki, w czasie gdy ich rodzice trenują.

Mali sportowcy mogą korzystać z oddzielnych toalet i szatni, a o ich zdrowie dbają nie tylko profesjonalni trenerzy, ale również zatrudnieni w klubie fizjoterapeuci, którzy pomagają walczyć z tak częstymi ostatnio wadami postawy spowodowanymi długim siedzeniem w szkolnych ławkach czy noszeniem zbyt ciężkich tornistrów. – Mamy też profesjonalne urządzenia medyczne, dzięki którym możemy wnikliwie diagnozować deficyty ruchowe , a dla dzieci z wadami postawy prowadzone są indywidualne treningi na siłowni – mówi Przemysław Skibiński.

****

Judo, taniec, zajęcia ogólnorozwojowe, a także balet i zapasy. To tylko część oferty przygotowanej przez Core Fitness dla najmłodszych sportowców. – Lista jest otwarta – zapewnia Przemysław Skibiński. – Wystarczy, że zbierze się grupa minimum pięciorga chętnych, wówczas możemy uruchomić kolejne zajęcia, takie jak zumba, karate czy kickboxing.
Wszystkie lekcje prowadzone są przez profesjonalnych trenerów, a część odbywa się w tym samym czasie, co zajęcia dla dorosłych. Wkrótce uruchomione zostaną również zajęcia ogólnorozwojowe, w których dziecko będzie mogło aktywnie uczestniczyć z mamą lub tatą.

Niemowlaki już teraz mogą ćwiczyć razem ze swoimi mamami. Dzięki specjalnie dobranemu zestawowi ćwiczeń młoda mama kształtuje sylwetkę, a niemowlę może w tym czasie drzemać lub bawić się w pobliżu.

Z kolei dla przyszłych mam przygotowano program „Aktywna ciąża”. To fitness dla kobiet w ciąży, dzięki któremu można zadbać o sylwetkę i dobre samopoczucie. Ćwiczenia, uwzgledniające potrzeby i bezpieczeństwo w każdym trymestrze, zapewniają niezbędną dawkę ruchu i dobre przygotowanie do porodu.

Core fitness ma ofertę również dla szkół. – Obecnie współpracujemy z jedną z warszawskich placówek, która w naszych salach, prowadzi regularne lekcje wychowania fizycznego dla swoich uczniów. Dzięki temu zajęcia są bardziej urozmaicone. Dzieci mogą na przykład ćwiczyć jogę – mówi Przemysław Skibiński.

Miejsce: Warszawa, ul. Zamieniecka 80
kontakt: 792 827 338
Powierzchnia klubu:  2650 m²
Profil klubu: Klub fitness bez ograniczeń wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rodzin z dziećmi.
Więcej na: www.corefitness.com.pl