Wakacje na lodzie! Tylko w TAURON Arenie w Krakowie

29.07.2016

Wakacje na lodzie! Tylko w TAURON Arenie w Krakowie
Lubisz jazdę na łyżwach? Szukasz dodatkowych atrakcji podczas wakacji? Chcesz przekonać się jak jeździ się na lodzie, na którym Mistrzowie Polski rozegrają mecze Hokejowej Ligi Mistrzów? Zapraszamy do TAURON Areny Kraków na lodowisko, które będzie otwarte w dniach 6-16 sierpnia, 18 sierpnia oraz 20 i 21 sierpnia.

W połowie sierpnia w TAURON Arenie Kraków Mistrz Polski Comarch Cracovia rozegra dwa spotkania w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów. Jej przeciwnikami będą: czeska Sparta Praga (17 sierpnia) i szwedzki Färjestad BK (19 sierpnia). Przygotowywanie lodowiska rozpocznie się na początku sierpnia.

- Cieszę się, że już po raz kolejny wydarzenie związane z hokejem, które odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, staje się doskonałą okazją do tego, by lodowisko, z którego korzystają sportowcy, zostało udostępnione także mieszkańcom Krakowa i gościom odwiedzającym nasze miasto – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. – Mam nadzieję, że w sierpniu dopiszą upały, ponieważ wtedy TAURON Arena Kraków będzie najlepszym miejscem do tego, aby od nich odpocząć i nieco ochłonąć jeżdżąc na łyżwach.

***

Do tej pory lodowisko w TAURON Arenie Kraków było udostępniane mieszkańcom trzykrotnie: w lipcu 2014 r., na przełomie grudnia 2014 r. i stycznia 2015 r. oraz w maju 2015 r. Z oferty skorzystało łącznie blisko 60 tys. osób.

Tym razem, lodowisko będzie otwarte w dniach 6-16 sierpnia, 18 sierpnia oraz 20 i 21 sierpnia (17 i 19 sierpnia to dni meczowe, podczas których lodowisko nie będzie udostępniane mieszkańcom).

Godziny otwarcia lodowiska:

Otwarcie kas: godz. 9:30

Ślizgawka:

6-15 sierpnia – godz. 10:00-21:30

16 sierpnia – godz. 10:00-17:00

18 sierpnia – godz. 10:00-17:00

20 sierpnia – godz. 10:00-21:30

21 sierpnia – godz. 10:00-14:00

Po każdej godzinie ślizgawki będą przeprowadzane półgodzinne przerwy techniczne związane z konserwacją lodowiska.

Na lodowisko będzie można wejść od strony wjazdu północnego – Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Ceny biletów, które będą obowiązywały każdego dnia:

- bilet ulgowy* dla osób do 18 roku życia, studentów oraz seniorów – 5 zł od osoby;

- bilet normalny – 10 zł od osoby;

- bilety dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny – 2 zł od osoby.

*Bilety ulgowe przysługują osobom, które okażą dokument potwierdzający wiek lub prawo do zniżek.

Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy dla dzieci i dorosłych – koszt wypożyczenia: 9 zł (jedna ślizgawka). Czynny będzie także punkt ostrzenia ślizgów – koszt: 12 zł.

Bezpłatnie udostępniony zostanie parking naziemny (wjazd od strony północnej). Regulamin lodowiska będzie dostępny na stronie www.tauronarenakrakow.pl.