Uwaga małopolscy uczniowie! Spora kasa do zgarnięcia

Uwaga małopolscy uczniowie! Spora kasa do zgarnięcia
Do 25 października uczniowie małopolskich szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego Województwa Małopolskiego.
To już kolejna edycja programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, który działa w województwie małopolskim dzięki unijnemu wsparciu.

O roczne stypendia o wartości 4 800 zł mogą starać się uczniowie ze szkół podstawowych (klasy 5-7), o 6 000 zł – młodzież z klas ósmych oraz z dotychczasowych gimnazjów, a o 7 200 zł – ze szkół ponadpodstawowych. Aby znaleźć się w gronie uczniów, którym zostaną przyznane stypendia należy mieć znakomite wyniki, zwłaszcza z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości.

Uczniowie z klas 5-7 szkoły podstawowej, aby otrzymać wsparcie muszą wykazać, że uzyskali w minionym roku szkolnym średnią ocen z tych przedmiotów co najmniej 5,0, klas 8 szkół podstawowych i z dotychczasowych gimnazjów – co najmniej 4,5, a ze szkół ponadpodstawowych – co najmniej 4,25. Należy mieć także wysoką średnią ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów z zakresu kształcenia ogólnego.

Pieniądze z Regionalnego Programu Stypendialnego mogą trafić do uczniów mieszkających w Małopolsce oraz uczących się w szkołach znajdujących się na terenie województwa.

Co będzie jeszcze brane pod uwagę? Małopolscy prymusi oprócz wysokich wyników w nauce mogą wykazać się też szczególnymi osiągnięciami takimi jak udział w olimpiadach i konkursach, realizacja indywidualnego toku nauki czy uczestnictwo w zajęciach przewidzianych tokiem studiów wyższych. Zwracana będzie też uwaga na to, czy dany uczeń mieszka na obszarach o niskiej gęstości zaludnienia (wiejskich), jest osobą niepełnosprawną, wywodzi się z rodziny wielodzietnej lub rodziny, która jest w trudnej sytuacji materialnej.