Świetny nauczyciel matematyki nagrodzony za zasługi dla Krakowa

19.09.2018

Świetny nauczyciel matematyki nagrodzony za zasługi dla Krakowa
Antoni Borgosz, nauczyciel matematyki, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Łączności otrzymał dziś brązowy medal „Cracoviae Merenti"w uznaniu szczególnych zasług dla Krakowa.
Antoni Borgosz poświęcił krakowskiej edukacji 50 lat, będąc znakomitym, cenionym przez uczniów nauczycielem. Przez ponad 25 lat był dyrektorem krakowskiego Zespołu Szkół Łączności i sprawił, że ta szkoła od lat zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach pod względem liczby zdanych matur i egzaminów zawodowych.

Nauka i edukacja zawsze były i są dla Krakowa najważniejsze. Z nich wyrasta siła miasta jako centrum nauki, kultury i sztuki. Od nich zależy jego konkurencyjność jako ośrodka nowoczesnej wiedzy technicznej, ekonomicznej, medycyny i usług. Są w Krakowie osoby, których nazwiska nie pojawiają się codziennie w gazetach, ale których działalność i praca powodują, że nasze miasto jest w czołówkach wielu rankingów i klasyfikacji, a absolwenci krakowskich szkół i uczelni znajdują te najlepsze miejsca pracy. Jedną z takich osób o których mówię jest na pewno pan Antoni Borgosz – mówił prezydent Jacek Majchrowski doceniając dorobek krakowskiego nauczyciela.

Antoni Borgosz dziękując za wyróżnienie podkreślił, że ogromnym zaszczytem jest znaleźć się wśród tylu znamienitych osób oraz instytucji, które zostały wyróżnione medalem „Cracoviae Merenti” za osiągnięcia w działalności na rzecz Krakowa.

- Dziękuje za dostrzeżenie ogromnego wysiłku oraz osiągnięć krakowskiego szkolnictwa zawodowego w przygotowywaniu młodych ludzi w dorosłe życie. Osiągnięcia krakowskich szkół technicznych są imponujące. To efekt ogromnego zaangażowania i twórczego wysiłku dyrektorów i nauczycieli, dlatego medal ten traktuję jako wyróżnienie dla krakowskiego szkolnictwa zawodowego – dziękował Antoni Borgosz.

„Cracoviae Merenti” to najwyższe odznaczenie Miasta Krakowa przyznawane przez Radę Miast na wniosek Komisji Medalu w uznaniu szczególnych zasług dla Krakowa.
fot. krakow.pl

gse
10.06.2020 19:16
uczył mnie matematyki. Okropna świnia. Takie mam wspomnienia niestety . Mimo wszystko chciałbym popatrzeć mu w oczy po ok. 50 latach...