Strażnik miejski z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Strażnik miejski z Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Paweł Zaborski – kierownika Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, który nadawany jest przez ministra edukacji za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Paweł Zaborski jest inicjatorem i jednym z głównych twórców przedstawienia profilaktycznego, które zostało nagrodzone jako najbardziej rozwojowa inicjatywa dla dzieci i młodzieży w kategorii sztuka wizualna w konkursie „Słoneczniki” w 2015 r. Do chwili obecnej spektakl obejrzało ponad 20 000 widzów.

Jest autorem książeczki dla dzieci: „Opowieści czarodzieja Profilaktikusa”, wydanej w 2016 roku, a także twórcą całorocznego projektu profilaktycznego „Akademia Barbakusa” dla dzieci i ich rodziców, który realizowany jest od września 2015 w formie comiesięcznych spotkań.

Za swoją dotychczasową pracę otrzymał: odznakę Honoris Gratia (2015) oraz Brązowy Krzyż Zasługi i nagrodę „Bezpieczny Kraków” za rok 2015.