Sprawdź, co zrobić żeby otrzymać kilkaset złotych miesięcznie

Sprawdź, co zrobić żeby otrzymać kilkaset złotych miesięcznie
Rusza nowy program wsparcia dla najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski. Zarząd województwa małopolskiego chce w tym roku przekazać na ten cel 850 tys. zł. Wnioski o przyznanie stypendium będzie można składać od przyszłego czwartku.

Program stypendialny adresowany jest do uczniów i studentów, którzy osiągają nie tylko sukcesy w nauce, ale również w prestiżowych zawodach sportowych czy konkursach artystycznych.

- Celem Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego jest inwestycja w wiedzę i zdolności młodych Małopolan. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego uczniowie i studenci mogą starać się o stypendia w wysokości kilkuset złotych miesięcznie. W ten sposób chcemy doceniać młodych ludzi, którzy nie tylko rozwijają swoją pasję, ale też zwyciężają na olimpiadach i konkursach z różnych przedmiotów czy podczas ogólnopolskich i międzynarodowych zmagań sportowych lub artystycznych - mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

W ramach Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego w roku szkolnym/akademickim 2018/2019 r. będą przyznawane stypendia:

1. dla uczniów, mieszkających na terenie Województwa Małopolskiego:
- za szczególne osiągnięcia artystyczne,
- za szczególne osiągnięcia sportowe,
- za szczególne osiągnięcia w naukach humanistycznych.
Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy. Miesięczna wysokość stypendiów wynosi
a) w przypadku uczniów szkół podstawowych (klasy 5-7): 350,00 zł brutto
b) w przypadku uczniów klasy 8 szkoły podstawowej (w tym klas dotychczasowego gimnazjum): 425,00 zł brutto;
c) w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowej (w tym ponadgimnazjalnych): 500,00 zł brutto.

2. dla studentów, mieszkających na terenie Województwa Małopolskiego:
- za szczególne osiągnięcia artystyczne,
- za szczególne osiągnięcia sportowe,
- za szczególne osiągnięcia w naukach humanistycznych i społecznych,
- za szczególne osiągnięcia w naukach ścisłych, przyrodniczych i technicznych (dla studentów studiujących na kierunkach kluczowych),
- na naukę nowożytnego języka obcego,
- stażowe,
- na naukę języka polskiego (dla studentów, legitymujący się obywatelstwem innych państw, którzy wybrali jako miejsce zamieszkania Małopolskę).

Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy, z wyjątkiem stypendium na naukę języka obcego przyznawanego na okres trwania kursu oraz stypendium stażowego przyznawanego na okres trwania stażu. Miesięczna wysokość stypendiów wynosi maksymalnie 600,00 zł brutto, z wyjątkiem stypendium na naukę nowożytnego języka obcego (wysokość stypendium wynosi nie więcej niż 50% kosztu kursu) oraz stypendium stażowego (wysokość stypendium wynosi równowartość stypendium przyznanego przez przedsiębiorcę, przy czym nie więcej niż 800,00 zł brutto miesięcznie).

Wnioski o przyznanie stypendium będą przyjmowane od czwartku 31 stycznia.

Tutaj można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje na temat Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych Województwa Małopolskiego.

Fot. materiały prasowe