Rekordowe zainteresowanie nowym krakowskim żłobkiem

Rekordowe zainteresowanie nowym krakowskim żłobkiem
Zakończyła się rekrutacja dzieci do nowego krakowskiego żłobka. Na 100 wolnych miejsc zgłosiło się aż 127 chętnych.
Prace związane z budową gminnego żłobka przy ul. Lipskiej dobiegają końca. Jeszcze w tym roku placówka uzyska pozwolenie na użytkowanie. Zgodnie z planem, żłobek zacznie działać od 2 stycznia 2018 roku.

Budynek żłobka jest już zadaszony, wytynkowany, zamontowane są wszystkie elementy stolarki okiennej i drzwiowej. Obiekt jest podłączony do mediów. Na finiszu jest malowanie sal, montaż podłóg, podłączana jest winda. Montowane poręcze przy schodach. Wykonawca rozpoczął już aranżację otoczenia: wykonywane są alejki i wjazd, montowane wyposażenie placu zabaw.

Koszt budowy szacowany jest na ponad 4,5 mln złotych, na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

Zgodnie z harmonogramem prace zakończą się w grudniu. Następnie do nowego budynku wprowadzą się dzieci. Już wiadomo, że zainteresowanie rodziców zapisaniem dziecka do placówki było ogromne. Dziś żłobek wywiesił listy przyjętych. Na 100 wolnych miejsc zgłosiło się 127 osób. O przyjęciu decydowała kolejność zgłoszeń w danym roczniku, ale większe szanse na dostanie się miały też dzieci z krakowskich rodzin 3 plus.

Maluchy, którym nie udało się załapać w pierwszym etapie rekrutacji trafiły na listę rezerwową.

Przez najbliższe trzy lata prowadzeniem żłobka zajmie się Justyna Pacuła, która prowadzi już w Krakowie Niepubliczne Przedszkole Językowe Pod Magnolią oraz prywatną szkołę „English Primary School”.

MamaKora
08.06.2018 09:46
Ja sama mogłabym polecić żłobek BeBaby na ulicy ludwinowskiej. Również bardzo miła i przyjazna atmosfera. Myślę, że również warto zastanowić się nad tą placówką. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona.