Przez 4 dni będzie można zostawić tu swoje rzeczy lub wziąć to, czego potrzebujemy

16.05.2019

Zabawki, którymi nikt się już nie bawi; elementy dekoracyjne, które nie pasują nam do wystroju; ubrania, z których zdążyliśmy wyrosnąć... Każdy z nas ma w swoim domu rzeczy, których już nie używa. Zamiast chować je po kątach, upychać w piwnicach, czy na strychach lepiej dać im drugie życie.

W Krakowie otwarto dziś „Przestrzeń Pełną Dobra”. Od 16 do 19 maja można tu przynosić przedmioty, które nie są nam potrzebne, aby mogły służyć innym.

- Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety - przekonują pracownicy IKEA Kraków, która jest inicjatorem akcji.

„Przestrzeń Pełna Dobra” powstała dzięki współpracy IKEA Kraków z Forum Wydarzeń. Funkcjonować będzie od 16 do 19 maja, w godz. 10:00 – 21:00 w Małym Hallu Forum Wydarzeń (ul. Marii Konopnickiej 28), do którego można wejść bezpośrednio od strony parkingów lub przez Forum Przestrzenie.

W akcję może włączyć się każdy, przynosząc drobne przedmioty codziennego użytku, którym chce znaleźć nowy dom. Każdy może też po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje.

- Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni” – podpowiada Sabina Patryas, Koordynator ds Zrównoważonego Rozwoju z IKEA Kraków. – Nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje. Nie musi przynosić niczego w zamian – dodaje Sabina Patryas.

„Przestrzeń Pełna Dobra” w całości urządzona została meblami, które również dostały drugie życie. Pochodzą one bowiem z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu IKEA. Po zakończeniu akcji – podobnie jak przedmioty, które nie znalazły nowego domu - trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.