Pod patronatem MIASTA pociech: Na ludowo

Pod patronatem MIASTA pociech: Na ludowo
W najbliższą sobotę odbędą się organizowane po raz trzeci Ludowe Echa Kurdwanowa, czyli impreza, która ma na celu promowanie kultury i sztuki ludowej.
Organizatorem wydarzenia jest Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” i MDK im. K.I. Gałczyńskiego. Jego adresatami są natomiast mieszkańcy dzielnicy XI Podgórze Duchackie, jak również miłośnicy i pasjonaci folkloru. W programie pojawią się m.in. występy amatorskich zespołów folklorystycznych z Małopolski i okolic.

Ponadto przez cały czas trwania Ludowych Ech Kurdwanowa odbywać się będzie szereg warsztatów (m.in. warsztaty z ceramiki, malowania drewnianych ptaków, z tkactwa artystycznego, z koronki klockowej i wiele innych). Będzie można również zaopatrzyć się w regionalne produkty, takie jak pieczywo, sery, czy miody.

Podczas wydarzenia zostanie również wręczona Nagroda w Dziedzinie Kultury Dzielnicy XI - Podgórze Duchackie, a także nagrody dla laureatów Konkursu Tańców Polskich.

Przy okazji organizatorzy zapraszają na Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych SMOK. W tym roku Przegląd odbędzie się po raz 11. Jego celem jest m.in. stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych amatorskich zespołów folklorystycznych, promowanie sztuki ludowej, ochrona i dokumentacja tradycji ludowego tańca, śpiewu, a także muzyki z Małopolski i okolic.

DATA:
9 czerwca (sobota)

MIEJSCE:
Park Kurdwanów (plener, okolice muszli koncertowej)

GODZINA:
14.30-19.00