Naklejki do sypialni - dekoracja, od której trudno oderwać oczy

Naklejki do sypialni - dekoracja, od której trudno oderwać oczy
Czy wyobrażasz sobie, że możesz całkowicie zmienić wystrój pokoju w zaledwie kilka chwil? Proste w montażu i niezwykle efektowne naklejki do sypialni to propozycja zarówno dla zapracowanych, jak i dla tych, którzy rezultatami metamorfozy chcą się cieszyć od razu. Nie musimy mieć doświadczenia w przyklejaniu takiej ozdoby, wystarczy nam rakla z filcem i dodatkowa para rąk do pomocy. Zjawiskowe wnętrze wyczarujemy szybko, jak za dotknięciem magicznej różdżki!

Dlaczego warto postawić na oryginalny akcent dekoracyjny w sypialni? Ponieważ to właśnie tutaj zaczynamy każdy nowy dzień. Pogodna, kolorowa ozdoba na ścianie sprawi, że obudzimy się w doskonałym humorze – niezależnie od pogody za oknem i napiętego harmonogramu, jaki na nas czeka danego dnia. Możemy postawić na plakaty lub obrazy, jednak to właśnie naklejki do sypialni odznaczają się wielkim formatem, dzięki czemu zagwarantują nam spektakularny efekt. Ich zaletą jest także to, że przyozdobimy nimi nie tylko ścianę. Oczywiście znakomicie będą się prezentować nad wezgłowiem łóżka, ale możemy je także umieścić na drzwiach lub froncie przesuwnej szafy – wszystko zależy od naszej pomysłowości. Przejdźmy jednak teraz do rzeczy najważniejszej, czyli do dostępnych w sklepach internetowych wzorów. Wachlarz możliwości jest naprawdę imponujący. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka najciekawszych inspiracji. Oto one!

Nowoczesny folk

Naszym pierwszym pomysłem są niezwykle kolorowe naklejki do sypialni nad łóżko, które czerpią z ludowych tradycji. Mogłoby się wydawać, że folkowe ornamenty to propozycja do tradycyjnych lub wręcz rustykalnych aranżacji. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. A to dlatego, że ludowe wzory zaprezentowane są w bardzo nowoczesnej formie. Właśnie dlatego możemy nimi przyozdobić nawet nowoczesny wystrój o minimalistycznym charakterze. W takiej sytuacji zaproponowana przez nas naklejka może stanowić jedyną ozdobę, która ożywi przestrzeń i stanie się niezwykle efektownym akcentem. Zabawne kogutki otoczone ornamentami i wpisane w okrąg lub kwiaty o uproszczonej formie wpisane w kształt serca okażą się strzałem w dziesiątkę. A jeśli pochodzimy z regionu Polski, który odznacza się swoim unikalnym wzornictwem, na przykład z Podhala lub Kaszub, znajdźmy naklejki do sypialni nad łóżko, które będą odpowiadać tym obszarom.

Dziewczęcy szyk

Pełne energetycznych kolorów są także floralne naklejki na ścianę do sypialni. Kwiaty to jeden z najbardziej uniwersalnych motywów dekoracyjnych, dlatego niezależnie od tego, w jakim stylu urządziliśmy wnętrze, możemy się na nie zdecydować bez żadnych obaw. Jakie wzory zasługują na szczególną uwagę? Drobne kwiatuszki w babcinym stylu zostawmy na inną okazję. Zdecydujmy się raczej na coś oryginalnego. Znakomitą propozycją jest gałązka róży, przypominająca delikatny malunek na ścianie, bujne piwonie o zaskakująco niebieskim kolorze lub tropikalne gatunki takie jak hibiskusy czy passiflora, dzięki którym w naszym pokoju zapanuje beztroska, wakacyjna atmosfera. Mówiąc o takim egzotycznym klimacie, warto przywołać także wzory utrzymane w stylu boho. Barwne ptasie pióra, łapacze snów lub czaszki rogaczy udekorowane wiankami z polnych kwiatów – to z pewnością przepis na zachwycająco piękną sypialnię.

Pogodne powitanie

Co zrobić, by każdego dnia zaczynać dzień z uśmiechem na ustach i to nawet znienawidzony przez wszystkich poniedziałek? Idealnym pomysłem są typograficzne naklejki do sypialni. Napisy na ścianie, umieszczone naprzeciwko łóżka, powitają nas optymistycznym przesłaniem. Zamiast powtarzać sobie w myślach motywujące cytaty, gdy próbujemy wstać z łóżka, umieśćmy w wystroju hasło, które bezpośrednio do nas przemówi. Jakie propozycje znajdują się na wyciągnięcie ręki? Na przykład: „A smile is the prettiest thing you can wear”, „A good laugh recharges your battery”, „Today is a perfect day to be awesome” lub „You can’t start your life all over again, but you can start living it differently”. Jest jeszcze jedna zaleta, jaką odznaczają się takie naklejki do sypialni. Napisy mogą przyjmować najbardziej różnorodne formy - od drukowanych liter po czcionkę imitującą odręczne pismo - dzięki czemu uda nam się uzyskać zupełnie inny efekt wizualny.

Ptasie gniazdko

Na sam koniec zostawiliśmy naklejki do sypialni, które dodadzą skrzydeł dotychczasowej aranżacji. I to dosłownie. Proponujemy bowiem ptasie wizerunki. Wcześniej wspomnieliśmy o ludowych kogucikach, które swoją formą przypominają papierowe wycinanki. Teraz chcemy zaprezentować nieco bardziej realistyczne ilustracje. Nie sposób wymienić wszystkich gatunków, które mogą zagościć w naszym pokoju, więc wybraliśmy trzy pomysły. Pierwszym są niezwykle dekoracyjne pawie. To wyjątkowe ptaki, które kiedyś zdobiły ogrody królewskich dworów. Zamiast jednak wybierać realistyczne zdjęcie, postawmy na wzór utrzymany w niebieskiej tonacji, który przywodzi starodawne ornamenty na porcelanie. Drugim rozwiązaniem są egzotyczne flamingi o charakterystycznym różowym upierzeniu. Taki akcent z pewnością ożywi wystrój i nastawi nas pozytywnie z samego rana. Trzeci pomysł to zabawne tukany o wielkich dziobach. Skryte w zielonych liściach przeniosą nas w wakacyjny klimat.

Aż trudno uwierzyć, że aż tyle może zmienić jeden tylko akcent, jakim jest naklejka na ścianę. Wybierz wzór, który odpowiada Twoim upodobaniom i pasuje do dotychczasowej aranżacji sypialni, i każdego dnia ciesz się unikalnym porankiem.

Tekst i Zdjecia - Materiał Partnera