Kwiatowe tapety – znamy wzory, które zachwycą każdego!

Kwiatowe tapety – znamy wzory, które zachwycą każdego!
Czy może być coś zaskakującego w ściennej ozdobie, jaką są floralne tapety? Kwiaty to po prostu kwiaty – tak by się mogło wydawać. Natomiast nie tylko mnogość gatunków, ale przede wszystkim sposób ich zaprezentowania, może być naprawdę nietuzinkowy. Właśnie dlatego warto się przyjrzeć dekoracji, która w pierwszej chwili może się wydawać czymś całkowicie banalnym. Znaleźliśmy jednak wzory, które udowadniają, że nawet najbardziej popularny motyw zdobniczy może się prezentować oryginalnie.

Nowoczesna, tradycyjna, a może w stylu vintage? Niezależnie od tego, jaka estetyka dominuje w naszym mieszkaniu, jeśli dobierzemy odpowiedni wzór, to naprawdę zachwycające rezultaty uda nam się uzyskać właśnie za pomocą floralnej tapety. Kwiaty to nie tylko dobrze nam znane i realistycznie zaprezentowane róże, tulipany czy storczyki. To także nastrojowe kwiaty wiśni, nowoczesne w wyrazie zgeometryzowane ornamenty czy ludowe wzory. W sklepach internetowych znajdziemy takie bogactwo propozycji, że wybór oryginalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu. A im ciekawszą tapetę umieścimy w naszym mieszkaniu, tym ciekawszy rezultat otrzymamy. Przygotowaliśmy garść inspiracji dla miłośników Orientu, Skandynawii i stylu vintage.

Urokliwy wdzięk minionych epok

Dla wszystkich, którzy są sceptycznie nastawieni do nowoczesnego designu i nie przepadają za ultranowoczesnymi aranżacjami, mamy coś, co z pewnością trafi w ich gusta. Jest to utrzymana w starodawnym klimacie tapeta. Kwiaty retro nawiązują do dawno minionych epok, czerpiąc z nich to, co najlepsze. Jeśli zależy nam na stworzeniu poważnego i eleganckiego wystroju, zdecydujmy się na floralne ornamenty utrzymane w wiktoriańskiej estetyce. Bujne kwiaty i oplecione wokół nich gałązki z liśćmi będą się znakomicie prezentować w towarzystwie antycznych mebli. Możemy także postawić na wizerunki magnolii w zaskakującej odsłonie. Wybierzmy tapetę, na której rozkwitłe pączki wyglądają jak wycięte ze starego zdjęcia, a to za sprawą charakterystycznej kropkowanej faktury. A jeśli potrzebujemy akcentu, który ożywi pokój, rozwiązaniem są energetyczne tapety ścienne – kwiaty nawiązujące do stylu mid-century modern. To niezwykle barwne, rzucające się w oczy wzory, obok których z pewnością nie można przejść obojętnie. To harmonijne połączenie floralnych ornamentów i geometrycznych figur.

redro.pl/tapety/tematy/kwiaty/

Orient w nowoczesnym wydaniu

Z odległych czasów przeniesiemy się teraz w odległe miejsce, a dokładnie do Japonii. Ten bowiem kraj zainspirował nas do kolejnej aranżacji, w centrum której znajduje się unikalna tapeta. Kwiat wiśni pozwoli nam stworzyć nastrojową i niezwykle urokliwą stylizację. Różowe pączki porastające drzewa są symbolem tego państwa, a teraz mogą się także stać akcentem dekoracyjnym w naszej sypialni. Jeśli chcemy podkreślić azjatycki charakter wystroju, do takiej ściennej dekoracji dobierzmy obrazy ukazujące zabytkowe ryciny lub pejzaże malowane tuszem. Dobrym rozwiązaniem może być także bogato zdobiony parawan z motywem Góry Fuji lub lecącymi żurawiami. Ten kwiatowy motyw sprawdzi się jednak także w nowoczesnej odsłonie i doskonale udowadnia to nasza kolejna tapeta. Kwiat wiśni zaprezentowany jest na tle biało-granatowych pasów o nieco marynistycznym charakterze. Takie oryginalne połączenie ożywi stonowaną sypialnię i pozwoli nam ocieplić wizualnie minimalistyczny wystrój.

Skandynawia usłana kwiatami

Styl scandi kojarzy nam się przede wszystkim z jasnymi, oszczędnie urządzonymi wnętrzami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tak zaaranżowany salon urozmaicić barwnym akcentem. Zwłaszcza, gdy będzie on związany z północnym folklorem. I tutaj z pomocą przychodzą nam efektowne, ale zarazem minimalistyczne tapety. Kwiaty o bardzo uproszczonej i zgeometryzowanej formie będą pasować jak ulał do skandynawskiego pokoju. Zamiast bogatej feerii barw mamy do czynienia jedynie z dwoma kolorami – niebieskim i różowym. Ten duet jednak w zupełności wystarczy, by udekorować pomieszczenie, w którym dominuje śnieżna biel. W ten sposób przełamiemy ascetyczny charakter wystroju, ale zarazem zachowamy kwintesencję wybranej przez nas estetyki. A jeśli nie chcemy wprowadzać wyrazistego koloru do salonu? Postawmy na monochromatyczne tapety. Kwiaty w formie biało szarych ornamentów staną się dyskretną ozdobą tak urządzonego pokoju.

Floralne wzory wcale nie muszą być nudne ani przewidywalne. Wystarczy, że poświęcimy kilka chwil, by przejrzeć dostępne w sklepach internetowych tapety, a bez trudu odnajdziemy propozycje, które odmienią nasze pokoje. Wybrane przez nas pomysły to tylko garść inspiracji i z pewnością znajdziecie jeszcze wiele przedstawień, które sprawią, że Wasze mieszkanie rozkwitnie!

Aneta P.
30.11.2018 17:56