Kurator o obronie przed cywilizacją. Nauczyciele odpowiadają memami

02.12.2019

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty będzie dziś radzić, jak skutecznie bronić dzieci przed rewolucją cywilizacyjną. Nauczyciele odpowiedzieli memami.

Spotkanie z kurator Nowak pod hasłem “Jak skutecznie bronić dzieci przed rewolucją cywilizacyjną?” ma odbyć się dziś wieczorem w Domu Katolickim w Myślenicach. Organizatorem wydarzenia jest Klub Gazety Polskiej, a honorowym patronatem objął je burmistrz Myślenic oraz partia Prawo i Sprawiedliwość. Temat wykładu zaskoczył internautów.

- Przed nami ogromne zagrożenia rewolucji cywilizacyjnej: komputer kwantowy, sztuczna inteligencja, mikroroboty, które dostarczają leki do konkretnych organów … Na szczęście mamy kuratorkę Nowak - ironizują nauczyciele i w odpowiedzi publikują memy nawiązujące do tematu wykładu.

Barbara Nowak chętnie bierze udział w podobnych wydarzeniach wygłaszając wykłady jako ekspert od wychowania i nauczania, ale głównie od obrony przed “ideologią LGBT”. We wrześniu można ją było spotkać w Toruniu i Włocławku, gdzie mówiła o seksualizacji dzieci. Temat jej wykładu brzmiał” “Prawa Rodziców w szkole. Praktyczne porady wobec ataku ideologii neomarksistowskiej”.

W połowie listopada Nowak wygłosiła z kolei niemal 1,5 godzinny wykład połączony z dyskusją w prawicowym Klubie Ronina w Warszawie. Józef Orzeł, prezes klubu, przedstawił małopolską kurator jako osobę, która “nikogo się nie boi. Myśli, jak pisowiec i robi jak pisowiec powinien”. Nowak nawet nie zaprotestowała, wręcz przeciwnie ucieszyła się z takiej rekomendacji: “To więcej niż bym sobie wymarzyła” - przyznała, po czym dała wykład na temat tego, jak walczyć z gender i bronić rodziny.

Anna Kolet-Iciek
Fot. Protest z Wykrzyknikiem