Kraków jak Disneyland i szwajcarski CERN

Kraków jak Disneyland i szwajcarski CERN
Kraków trafił na listę finalistów w konkursie serwisu School Travel Organiser. Tym samym nasze miasto zostało uznane za najlepszy cel wycieczek szkolnych. Uczestnicy plebiscytu School Travel Awards docenili Kraków za bogatą historię i architekturę.

Nasze miasto zostało uznane za jedno z najstarszych i najpiękniejszych w Europie. Czytelnicy portalu schooltravelorganiser.com podkreślają, że Kraków pokazuje autentyczny styl życia i zachwycają się Rynkiem Głównym oraz kościołem Mariackim. Dodatkowo uczniowie podczas wycieczki szkolnej mogą poznać historię II wojny światowej i zobaczyć, jak wyglądało życie społeczności żydowskiej.

School Travel Awards to największe wydarzenie w Wielkiej Brytanii poświęcone podróżom szkolnym. Na liście finalistów razem z Krakowem znalazły się takie miejsca jak: Disneyland w Paryżu, Nowy Jork, Waszyngton i CERN w Szwajcarii.

Fot. pixabay.com