AGH zaprasza dzieci na spotkanie z naukowcami. My mamy do wygrania ich książki

AGH zaprasza dzieci na spotkanie z naukowcami. My mamy do wygrania ich książki
Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na spotkanie z autorami książeczek AGH Junior, a my zapraszamy do udziału w konkursie, w którym książeczki będzie można wygrać.
Spotkanie z naukowcami odbędzie się 25 listopada w godz. 9.30–15.30 w gmachu głównym AGH. W tym dniu odwiedzimy bajkową krainę nauki i techniki, a naukowcy zaproszą nas do wspólnego odkrywania świata technologii.
Głównym punktem wydarzenia będzie spotkanie z twórcami książeczek AGH Junior. Każde z nich rozpocznie się 30-minutowym wykładem, po którym uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać z autorami, a także zdobyć wpis z dedykacją.

Harmonogram:
9.30–11.00 – prof. Wojciech Łużny, Prorektor ds. Kształcenia AGH
11.00–12.30 – prof. Ryszard Tadeusiewicz, Rektor AGH w latach 1998–2005
12.30–14.00 – dr inż. Grzegorz Michta z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
14.00–15.30 – dr inż. Mikołaj Oettingen z Wydziału Energetyki i Paliw

W holu oraz na krużgankach w gmachu głównym AGH studenci oraz naukowcy zaprezentują liczne doświadczenia oraz swoje najciekawsze konstrukcje, w tym m.in. terenowy motocykl elektryczny E-Moto AGH, łódź solarną AGH Solar Boat, robot AGH Robotics rozdający krówki, legendarny bolid AGH Racing, wybuchowe doświadczenia fizyczne w wykonaniu Studenckiego Koła Naukowego Fizyków „Bozon”, model komory kondensacyjnej czy demonstrator lewitacji magnetycznej.

W serii książeczek AGH Junior ukazały się:

Bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki: Poznaj prawa Przyrody
prof. Ryszard Tadeusiewicz

Bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki: Poznaj domowe urządzenia
prof. Ryszard Tadeusiewicz

Eksperymenty naukowe w domowym laboratorium: Odkrywaj świat w doświadczeniach fizycznych
prof. Wojciech Łużny

Dzieci w świecie Internetu oraz niecodziennych tajemnic fizyki: Poznaj nowoczesne technologie oraz zjawiska fizyczne
autorzy: dr hab. inż. Jerzy Domżał, mgr Grzegorz Kępisty, mgr inż. Igor Królikowski, mgr inż. Mateusz Malicki, mgr inż. Michał Orliński, dr inż. Mikołaj Oettingen, mgr inż. Anna Przybyszewska

Publikacje można nabyć w Sklepie Internetowym AGH, a w dniu spotkania będą dostępne w promocyjnej cenie.

Książki można również wygrać w konkursie zorganizowanym wspólnie przez MIASTO pociech i AGH. Wystarczy polubić profil MIASTA pociech na Facebooku, a w komentarzu pod artykułem na stronie miastopociech.pl lub postem na FB odpowiedzieć na pytanie, kto był rektorem AGH w latach 1998–2005. Na polubienia i prawidłowe odpowiedzi czekamy do 23 listopada.

Małgorzata J.
17.11.2017 18:55