W Krakowie powstanie nowoczesny Zespół Szkół Lotniczych

26.01.2017

W Krakowie powstanie nowoczesny Zespół Szkół Lotniczych Radni zgodzili się na przeniesienie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4 na ul. Kazimierza Odnowiciela. W nowej lokalizacji ma się on przekształcić w nowoczesny Zespół Szkół Lotniczych.

W Krakowie reforma edukacji zmiecie prywatne szkoły

24.01.2017

W Krakowie reforma edukacji zmiecie prywatne szkoły Ważą się losy wielu krakowskich szkół niepublicznych. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość m.in. najstarszej krakowskiej szkoły baletowej. Wszystko przez reformę edukacji. - Miasto musi przede wszystkim zadbać o interes „swoich” uczniów – komentuje Łukasz Słoniowski, radny PiS.

Darmowe karnety narciarskie dla uczniów

23.01.2017

Darmowe karnety narciarskie dla uczniów Ruszyły zapisy na bezpłatne kursy nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla uczniów krakowskich podstawówek. Na stoku w Sieprawiu czekają z kolei bezpłatne dwugodzinne karnety. Wystarczy pokazać legitymację szkolną.

Nowy dyrektor "jedynki" wybrany

20.01.2017

Nowy dyrektor Jacek Kaczor wygrał dziś konkurs na stanowisko dyrektora I LO w Krakowie. – Cieszę się z wygranej. Kończy to pewien etap w życiu naszej szkoły – powiedział nam Jacek Kaczor tuż po zakończeniu konkursu.

Nauka do 20.30? Jak Kraków poradzi sobie z reformą?

21.01.2017

Nauka do 20.30? Jak Kraków poradzi sobie z reformą?
W Krakowie od września powstanie 13 całkiem nowych szkół podstawowych. To placówki utworzone z przekształcenia likwidowanych gimnazjów. Mają odciążyć najbardziej oblegane szkoły.

U króla Maciusia - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

26.09.2016

U króla Maciusia - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
Warsztaty, wykłady, twórcze spotkania i przyjęcia urodzinowe. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy i nauki w bajecznie kolorowym i nowoczesnym miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”. UWAGA konkurs! Szczegóły TUTAJ

Dzień Babci i Dziadka. Pokażcie, jak świętujecie. Będą nagrody!

19.01.2017

Dzień Babci i Dziadka. Pokażcie, jak świętujecie. Będą nagrody! Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia) zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez portale: news.krakow.pl oraz miastopociech.pl. Wystarczy zrobić zdjęcie, które uwieczni wspólne świętowanie tych uroczystych chwil. Dla autorów pięciu najciekawszych fotografii mamy po dwa bilety na największe spotkanie opłatkowe na świecie, czyli koncert Betlejem w Krakowie, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 19 w Tauron Arenie. Zdjęcia możecie zamieszczać na facebooku MIASTA pociech oraz News.Krakow.pl. Rozstrzygnięcie konkursu w środę.

Czy można się zaprzyjaźnić z Adamem Mickiewiczem?

23.09.2016

Czy można się zaprzyjaźnić z Adamem Mickiewiczem?
Zabawa w teatr, podróże z Pchłą Szachrajką, a może stworzenie własnej książki. Co zainteresuje Waszych uczniów? Możecie to sprawdzić podczas warsztatów, na które zaprasza Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Przygoda zamiast lekcji

20.09.2016

Przygoda zamiast lekcji

Zapraszamy do letniej rezydencji króla Stanisława Augusta - reformatora, filozofa w koronie, mecenasa i kolekcjonera sztuki. Tu w otoczeniu najwspanialszych dzieł sztuki uczniowie dostaną sporą porcję wiedzy połączonej z doskonałą zabawą.

Warsztaty w jedynym w Polsce Muzeum Karykatury

22.09.2016

Warsztaty w jedynym w Polsce Muzeum Karykatury
Ponad 25 tysięcy obiektów, w tym rysunki, obrazy i rzeźby. Tak pokaźnym zbiorem może poszczycić się jedyne w Polsce Muzeum Karykatury, które na ten rok szkolny przygotowało ciekawą ofertę zajęć edukacyjnych.