Kraków przejmuje pięć przedszkoli niepublicznych. Będzie protest rodziców?

23.10.2018

Kraków przejmuje pięć przedszkoli niepublicznych. Będzie protest rodziców? Kiedyś urzędnicy nakłaniali je, by przejęły od miasta upadające przedszkola. Dziś chcą im odebrać świetnie prosperujące placówki.

Krakowski Alarm Smogowy oburzony decyzją małopolskiej kurator oświaty

19.10.2018

Krakowski Alarm Smogowy oburzony decyzją małopolskiej kurator oświaty Dziś od rana w Krakowie obowiązuje I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Specjaliści radzą, by dzieci nie wychodziły na zewnątrz. Tymczasem przez Kraków przemaszerowało niemal 10 tys. uczniów małopolskich szkół.

Dziś dzieci nie wyjdą na spacer. Znowu

19.10.2018

Dziś dzieci nie wyjdą na spacer. Znowu Już od kilku dni w Krakowie utrzymuje się smog. Dziś jest najgorzej. Miasto ogłosiło I stopień zanieczyszczenia powietrza.

Walizki z narkotykami od marszałka dla rodziców małopolskich uczniów

18.10.2018

Walizki z narkotykami od marszałka dla rodziców małopolskich uczniów  Jak wygląda marihuana, kokaina czy dopalacze? A jak akcesoria do ich zażywania? Dowiemy się tego dzięki specjalnym walizkom edukacyjnym.

W piątek uczniowie i ich nauczyciele wyjdą na ulice Krakowa. Powód?

18.10.2018

W piątek uczniowie i ich nauczyciele wyjdą na ulice Krakowa. Powód? Nawet 10 tysięcy uczniów małopolskich szkół weźmie udział w jutrzejszym wydarzeniu upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. „Widowisko dumy i radości” zorganizowało małopolskie kuratorium oświaty.

18.10.2018

Wybraliśmy 5 wydarzeń, na których w ten weekend nie może was zabraknąć. Wstęp wolny Wybraliśmy dla Was 5 wydarzeń kulturalnych, w których możecie uczestniczyć ze swoimi dziećmi już w ten weekend. Wstęp na wszystkie prezentowane imprezy jest darmowy. Nie może Was tam zabraknąć.

Ludzkie płuca na płótnie będą opowiadać o powietrzu

17.10.2018

Ludzkie płuca na płótnie będą opowiadać o powietrzu Obraz przedstawiający kolorowe płuca jest pierwszym eksponatem powstającego w Krakowie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Szkoły dostaną zielistkę, która pomoże uczniom lepiej się poczuć

17.10.2018

Szkoły dostaną zielistkę, która pomoże uczniom lepiej się poczuć Do 208 krakowskich samorządowych szkół podstawowych, liceów, techników i zespołów szkół trafi pyłochwytna zielistka Sternberga. To druga odsłona akcji „Rośliny kontra smog”.

16.10.2018

Nie zaszczepisz swojego dziecka, możesz mieć problem z zapisaniem go do przedszkola. Rodzice z Wrocławia rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która może utrudnić zapisanie do żłobka lub przedszkola niezaszczepionego dziecka.

Spore podwyżki dla dyrektorów szkół od prezydenta. Bo zbliżają się wybory?

16.10.2018

Spore podwyżki dla dyrektorów szkół od prezydenta. Bo zbliżają się wybory? Tuż przed wyborami, prezydent Jacek Majchrowski postanowił docenić pracowników oświaty. Dyrektorzy krakowskich szkół otrzymali kilkusetzłotowe podwyżki. Więcej zarobią nawet ci, którzy jeszcze do niedawna uznawani byli przez urząd miasta za czarne owce. Urzędnicy tłumaczą, że zwiększenie dodatków motywacyjnych ma związek z reformą edukacji.