Pierwszy dzień strajku nauczycieli. Co będzie w kolejnych dniach?

08.04.2019

Pierwszy dzień strajku nauczycieli. Co będzie w kolejnych dniach? W Krakowie z powodu strajku zamknięte są 184 szkoły i przedszkola. W pozostałych strajkujących placówkach odbywają się wyłącznie zajęcia opiekuńcze.

Aktywna wycieczka. To uczniowie lubią najbardziej

04.04.2019

Aktywna wycieczka. To uczniowie lubią najbardziej Szkolna wycieczka to dla nauczyciela nie lada wyzwanie, bo energia uczniów czasem zdaje się wręcz niewyczerpalna. Dla uczniów natomiast taka wyprawa jest najbardziej atrakcyjnym sposobem przyswajania wiedzy. W  końcu można wyjść z ławki, działać i być aktywnym.

05.04.2019

Ponad 170 krakowskich szkół i przedszkoli będzie zamkniętych w poniedziałek [LISTA] Urząd miasta opublikował listę placówek, które z powodu strajku nauczycieli odwołały poniedziałkowe zajęcia. W Krakowie zamkniętych będzie ponad 170 szkół i przedszkoli.

05.04.2019

Krakowscy urzędnicy mogą przyprowadzić dzieci do pracy. Co z pozostałymi rodzicami? Krakowski magistrat zachęca swoich pracowników, by w czasie strajku nauczycieli przyszli do pracy ze swoimi dziećmi. W Wydziale Edukacji już przygotowano nawet salę dla maluchów. Pozostali rodzice muszą radzić sobie sami.

04.04.2019

Władze Krakowa radzą rodzicom, by w czasie strajku sami zaopiekowali się dziećmi W czasie strajku nauczycieli wiele krakowskich szkół i przedszkoli może zostać zamkniętych. Lista takich placówek ma się pojawić jutro na stronie internetowej miasta. Tymczasem małopolska kurator oświaty twierdzi, że strajk nie jest podstawą do zawieszenia zajęć.

Konkurs świadectw zamiast wyników z egzaminu?

04.04.2019

Konkurs świadectw zamiast wyników z egzaminu? Jeśli z powodu nauczycielskiego strajku egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów zostaną odwołane, wówczas podstawą rekrutacji do szkół średnich miałyby być oceny na świadectwie. Tak przynajmniej zapewnia krakowski magistrat.

Czytelnicy Miasta Pociech popierają strajk w czasie egzaminów

03.04.2019

Czytelnicy Miasta Pociech popierają strajk w czasie egzaminów Ponad połowa osób, które wzięły udział w naszej sondzie twierdzi, że nauczyciele powinni walczyć o wyższe wynagrodzenie nawet kosztem organizacji egzaminów.

02.04.2019

O takie kwoty walczą teraz związki zawodowe. Nie wszystkim nauczycielom to się podoba Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych obniżyły żądania płacowe. Teraz walczą o podwyżki w wysokości od 725 do 995 zł.

W Krakowie strajk "bez zakłóceń dla dzieci”?

02.04.2019

W Krakowie strajk “Mogę zapewnić, że jeśli dojdzie do strajku, przebiegnie on bez zakłóceń dla dzieci. Dowóz do szkół będzie, posiłki w szkołach będą, opieka wychowawców też będzie” - zapowiedział dziś na antenie Radia Kraków prezydent Jacek Majchrowski. Tymczasem rodzice już otrzymują ze szkół i przedszkoli maile z prośbą, by w czasie strajku nie przyprowadzali dzieci do placówki.

Nauczyciele nie akceptują propozycji rządu. Groźba strajku nadal realna

01.04.2019

Nauczyciele nie akceptują propozycji rządu. Groźba strajku nadal realna Trzy osoby, które od czterech dni prowadziły głodówkę w siedzibie małopolskiego kuratorium oświaty zawiesiły swój protest na prośbę Beaty Szydło. Jutro kolejna tura negocjacji w sprawie podwyżek dla nauczycieli.