Radni PiS z Krakowa chcą podnieść nauczycielom dodatek motywacyjny

11.04.2019

Radni PiS z Krakowa chcą podnieść nauczycielom dodatek motywacyjny Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli poprzeć uchwały w sprawie wypłaty wynagrodzenia dla strajkujących nauczycieli. Zamiast tego przygotowali projekt podnoszący wysokość dodatku motywacyjnego. Problem w tym, że w ten sposób chcą sięgnąć do kasy samorządowej, a nie rządowej.

11.04.2019

Nauczyciele z najlepszych liceów: “Jesteśmy zdeterminowani, nie zamierzamy się poddać” Nauczyciele z trzech najlepszych krakowskich liceów opublikowali list wzywający rząd do podjęcia realnych negocjacji z protestującymi nauczycielami. Przypominają w nim, że zbliża się czas klasyfikacji uczniów przystępujących do matury. - Jesteśmy zdeterminowani, nie zamierzamy się poddać - zaznaczają.

Nauczyciele śpiewająco o swoim proteście i postulatach. To trzeba zobaczyć

11.04.2019

Nauczyciele śpiewająco o swoim proteście i postulatach. To trzeba zobaczyć Co robią nauczyciele, gdy nie ma dzieci w szkole i trwa strajk? Piszą piosenki. Trzeba przyznać, że polscy belfrzy potrafią być bardzo kreatywni. Posłuchajcie sami.

Krakowscy nauczyciele dostaną pieniądze za strajk? Jest decyzja radnych

10.04.2019

Krakowscy nauczyciele dostaną pieniądze za strajk? Jest decyzja radnych Krakowscy radni postanowili zobowiązać prezydenta, by nie obniżał pensji strajkującym nauczycielom. Władze miasta upierają się, że byłoby to niezgodne z prawem. Związek Nauczycielstwa Polskiego twierdzi z kolei, że “pracuje nad tym, aby nauczyciele otrzymali pełne wynagrodzenie”.

SMS nawołujący do "krzywdzenia uczniów". Kto jest jego autorem?

10.04.2019

SMS nawołujący do - Nauczyciele chcą skrzywdzić uczniów - grzmiała dziś podczas konferencji prasowej małopolska kurator oświaty i odczytała SMS-a, którego rzekomo przesyłają sobie nauczyciele z ZNP.

Egzamin gimnazjalny w cieniu nauczycielskiego strajku

10.04.2019

Egzamin gimnazjalny w cieniu nauczycielskiego strajku W małopolskich szkołach pierwsza część egzaminu gimnazjalnego odbyła się bez większych zakłóceń. Jak poinformowała dziś Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty we wszystkich szkołach udało się skompletować zespoły egzaminacyjne.

Dyrektorzy wzywani do kuratorium, bo mają problem z organizacją egzaminów

09.04.2019

Dyrektorzy wzywani do kuratorium, bo mają problem z organizacją egzaminów Dyrektorka krakowskiej szkoły poinformowała Okręgową Komisję Egzaminacyjną, że może mieć problem z organizacją egzaminu gimnazjalnego. W trybie pilnym została wezwana do kuratorium oświaty.

Wycieczka z klasą do krainy marzeń

09.04.2019

Wycieczka z klasą do krainy marzeń W małopolskim Zatorze codziennie słychać wesołe okrzyki przedszkolaków, uczniów i dorosłych. Zlokalizowany zaledwie pół godziny drogi od Krakowa najbardziej nowoczesny w Polsce Park Rozrywki Energylandia jest fenomenem, który warto wziąć pod uwagę planując szkolne, czy przedszkolne wycieczki. Żaden inny park nie dostarcza tylu wrażeń w ramach jednego pobytu i w cenie jednego biletu.

Ponad 4700 krakowskich nauczycieli powiedziało: “Mamy dość”

08.04.2019

Ponad 4700 krakowskich nauczycieli powiedziało: “Mamy dość” W poniedziałek w Krakowie strajkowało 4767 nauczycieli. Zamknięte były 184 szkoły i przedszkola. Tylko w 14 placówkach zajęcia dydaktyczne odbywały się normalnie.

08.04.2019

Małopolska kurator oświaty o strajku nauczycieli i zamkniętych szkołach: “Sama bym poszła” “Proszę i apeluję do Państwa, wróćcie do zajęć z dziećmi (...) Miejsce nauczycieli jest przy dziecku i przy uczniu - mówi Barbara Nowak, małopolska kurator oświat i … zgłasza gotowość do pilnowania dzieci w strajkujących szkołach.